Komentáre

Hrnce a panvice ... K veci!

Hrnce a panvice ... K veci!

Aby sme udržali našu kuchynskú batériu v perfektnom stave a predĺžili jej životnosť, je potrebné poznať niekoľko tipov. Každý materiál si vyžaduje určitú starostlivosť. Je dôležité, aby panvice a kastroly, v ktorých každý deň varíme, boli v dobrom stave.

Kuchynská batéria z nehrdzavejúcej ocele, značka Darna

Hrnce a panvice by sa pred umývaním mali nechať vychladnúť. Ak sú stopy po uviaznutých potravinách, odstráňte ich drevenou špachtľou a pomôžte ich s mäkkou horúcou vodou.

Čistenie panvíc a kvetináčov podľa ich materiálu

Panvice a hrnce z nehrdzavejúcej ocele: Na každodenné čistenie a údržbu jednoducho po každom použití umyte horúcu mydlovú vodu a okamžite ju osušte mäkkou handrou.

Teflónom potiahnuté: Je to vrstva, ktorá zabraňuje prilepovaniu potravín a uľahčuje čistenie panvíc a hrncov. Aby ste predišli poškriabaniu teflónu v kuchyni a čisteniu mäkkých špongií, vždy používajte silikónové alebo drevené doplnky. Navyše panvica s teflónom v zlom stave by mala ísť priamo do koša, pretože to môže byť škodlivé pre zdravie.

Nelepivá bez teflónu: Pred čistením vodou nechajte vychladnúť na izbovú teplotu (náraz vodou môže poškodiť materiál a jeho vlastnosti). Stačí málo vody a špongia.

Kuchynský riad z nehrdzavejúcej ocele z kolekcie Lira, Darna

keramika: Po ochladení kusu ho očistite teplou vodou a mäkkou špongiou. Pri použití mydla buďte opatrní, agresívne sú pre keramické povrchy dosť škodlivé. Používajte čo najmenej. Pred uskladnením panvicu úplne vysušte.

Liatina: Potraviny nenechávajte dlhší čas v liatinovej panvici (kovová chuť prechádza do potravín). Nechajte ho vychladnúť a prepláchnite ho pod tečúcou vodou s veľmi horúcou vodou. Ak sa jedlo zaseklo, nechajte ho chvíľu pôsobiť. Je pretrený s drôtenkou bez toho, aby sa pritiahlo príliš veľa, aby sa nenostala nepriľnavá vrstva. Nepoužívajte mydlo, strihajte túto vrstvu.

Pot od Le Creuset

Titanium: Vyberte jedlo z panvice, akonáhle celkom rýchlo zhrdne. Keď umývate titánové panvice a panvice, veľmi dobre ich osušte, aby nehrdzaveli. Možno ich vyčistiť pomocou papierových utierok.

Video: AKO VYBRAŤ TÚ NAJLEPŠIU PANVICU? (Február 2020).