Informácie

Triky na údržbu pre vertikálnu záhradu

Triky na údržbu pre vertikálnu záhradu

Trend vertikálne záhrady Je na vzostupe. Akonáhle budete musieť pracovať na vytvorení svojho, je čas sa o to postarať. Bez ohľadu na to, ako ste sa rozhodli pre jeho vytvorenie, vezmite na vedomie niektoré triky na udržanie druhu v perfektnom stave, ako aj panel.

Ak ste si vybrali možnosť zarovnať panel dovnútra a zasadiť druhy priamo sem, zalievanie by sa malo vykonávať opatrne. Môžete sa rozhodnúť pre riešenia kvapkové zavlažovanie v prípade, že ste vytvorili malú mestskú záhradu. Na trhu existuje množstvo riešení, z ktorých si môžete vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a priestoru.

Druhy v malých kvetináčoch

Môžete si zvoliť ponorné zavlažovanie raz týždenne, aby ste zabránili získavaniu vlhkosti panelu pri zalievaní každého hrnca. Ak je ťažké ich odstrániť jeden po druhom, zvoľte si malé sprchy s úzkymi špičkami, ktoré vám umožnia ovládať vodnú hladinu.

Aby ste zabránili navlhčeniu dreva, zarovnajte panel vo vnútri s Špeciálny záhradný plast.

Pri vytváraní vertikálnej záhrady nezabudnite, že bude v neustálom kontakte s vodou a pôdou a bude získavať vlhkosť. Je dôležité, aby ste materiál chránili špeciálnymi vonkajšími lakmi, ktoré zabraňujú korózii.

Pamätajte tiež, že dobré odvodnenie Je nevyhnutný pre údržbu vo perfektnom stave vašej vertikálnej záhrady. Voda, ktorá sa akumuluje, môže hnilobu koreňov a podporiť vzhľad húb, takže môžete investovať trochu viac do zavlažovacieho systému podobného systému, ktorý používajú zdroje, a to prostredníctvom sacie čerpadlo dno, ktoré poháňa vodu hore, zalievanie všetkých rastlín postupne. Z tohto dôvodu je nevyhnutné nainštalovať dobrý filter ktorý zachytáva všetky usadeniny a nezaberá čerpadlo.