Články

70 m2 byt veľmi dobre používaný

70 m2 byt veľmi dobre používaný

Germán Saiz

Ak merače nie sú príliš veľké - tento dom má rozlohu 70 m² -, znásobenie pocitu priestoru nie je ľahká úloha. Ale v tomto madridskom byte, ktorý sa nachádza v centre a neďaleko parku Retiro, sa to majstrovsky dosiahlo po jeho komplexnej reforme a starostlivej a rafinovanej dekorácii.
NOVÁ DISTRIBÚCIA
Otvorené a čisté priestory vytvorené po reforme sú jedným z kľúčov k úspechu. Nové rozdelenie je založené na odstránení chodieb a vytvorení spoločného centrálneho priestoru, v ktorom sa obývacia izba nachádza, a oddelenej len barom, ktorý slúži aj ako kancelária, v kuchyni. A na každej strane dve takmer dvojposteľové izby s príslušnou integrovanou kúpeľňou. Veľmi dôležitým a nápadným detailom je to, že dvere, ktoré ich oddeľujú, sú posuvné a zapustené, čo nielen robí miestnosti vizuálne ľahšími, ale tiež uvoľňuje metre. A na ten istý účel boli dvere v dvoch skriniach nahradené jednoduchými bielymi plachtami.
Svetlo bolo tiež vyhraté
V obývacej izbe bolo nainštalované veľké okno, cez ktoré prechádza veľa prirodzeného svetla, čo je základný predpoklad na zvýšenie pocitu priestoru. Aby sa to vylepšilo, stropy a steny sa natierali bielou farbou a textílie sa vybrali v rovnakej farbe alebo ako surové. Okrem toho kontrast s podlahou - drevená plošina, ktorá bola natretá čiernym leskom - ďalej zvýrazňuje svietivosť a dodáva domu osobnosť. Táto hra farieb sa opakuje aj v kuchyni, kde je biely nábytok a kontrast čiernej dosky a v kúpeľni.
DEKORÁCIA: WARM
Aby sa táto dvojfarebná kombinácia odčítala, vlastníci bytu ju vybavili kúskami dreva, z ktorých mnohí kúpili v obchodoch so starožitnosťami a na pouličných trhoch, ktoré poskytujú hrejivý a útulný nádych, čo je pre nájomníkov tohto bytu nevyhnutelné, čo prenajíma Spoločnosť Ivory Escapes, cítite sa pohodlne.