Komentáre

5 Domáce tipy, ktoré vám uľahčia život

5 Domáce tipy, ktoré vám uľahčia život

Reklama - čítajte ďalej Je vhodné do bielizne vložiť viac pracieho prostriedku?

Je to zlé

Logika naznačuje, že čím viac produktu sa použije, tým čistejšie sú odevy. Nič nie je ďalej od reality.

Prebytok vytvára penu, ktorá spôsobuje, že prvky ako piesok alebo chĺpky zostávajú nad hladinou vody, čo bráni správnemu oplachovaniu odevu. Okrem toho sa zápach práčky zhoršuje, pretože dodáva plesni, ktorá rastie vo vnútri rúr.

Zadajte množstvo odporúčané výrobcom.

Je vhodné jazdiť s prázdnymi pneumatikami?

Je to nebezpečné.

Cirkulácia pod tlakom odporúčaným môže zvýšiť spotrebu benzínu o viac ako jednu plnú nádrž ročne. Skracuje životnosť kolesa a zvyšuje riziko výbuchu počas jazdy.

Strata výkonu pri prejazde zákrutami a brzdná dráha na mokrej vozovke sú väčšie. Pokúste sa skontrolovať pneumatiky každý mesiac, než sa vydáte na cestu s naloženým autom a po výraznej zmene teploty.

Je vhodné čistiť si zuby svojej mačky?

Nie je to dobré.

Môže spôsobiť výskyt ochorení spôsobujúcich zubný kameň, ako je gingivitída.

Čistite ich každý deň jemnou kefkou a špeciálnou pastou pre domáce zvieratá. Odporúča sa profesionálne čistenie ročne.

Je vhodné rezať žlté listy tulipánov?

Veľmi dobre

Zamerajte sa na listy, nie na kvet. Nech sú pestované krásne, to pomôže produkovať kvety vyššej kvality po mnoho rokov. Nemali by ste sa ich dotýkať, kým nie sú úplne nažltlé, približne do konca júna. Aj keď sú zelené, nemali by sa rezať, pretože produkujú jedlo pre kvety nasledujúceho roka.

Ak to urobíte v predstihu, spôsobíte tým, že žiarovky oslabia, takže nebudú produkovať kvety alebo jednoducho zomrú. Keď úplne dosiahnu túto farbu, znamená to, že majú dostatok energie a sú pripravení zostať neaktívni až do budúcej jari, takže vtedy ich musíte nožnicami porezať.

Je vhodné podávať horúcu tekutinu do pohára?

Buďte opatrní

Vloženie vody alebo iného vriaceho nápoja do sklenenej misky spôsobí, že sa interiér zahreje, dilatuje, zatiaľ čo vonkajšia strana zostáva studená. Zvnútra podlieha veľkému tlaku a keďže kryštál nie je elastický, zlomí sa.

Dajte lyžičku kovu, pretože je to dobrý vodič tepla a teplota bude klesať.

Je vhodné používať rovnaké heslo pre všetko?

Nerob to.

Nerobte to tak ľahko! Ak k nemu má prístup cudzinec, môžete utrpieť krádež identity a byť použitý v reťazci. Máte prístup k svojmu bankovému účtu, nákupným platformám alebo k svojim sociálnym sieťam.

Chráňte sa pomocou rôznych hesiel pre každú službu; aby boli heslá robustné; Nezdieľajte svoje heslá s nikým, ani si ich nezapíšte; na bezpečné ukladanie ich používajte správcu hesiel; uistite sa, že pri prihlásení používate pripojenie https, a vyhnite sa verejným sieťam WiFis, keď musíte používať alebo pristupovať k citlivým informáciám.