Informácie

Jednoduchý recept na prípravu chleba doma

Jednoduchý recept na prípravu chleba doma

Množstvo, prísady, čas odpočinku, pečenie ... sú aspekty, ktoré sa najviac týkajú prípravy chleba doma. V súčasnej bio sa stalo módou prípravy vlastného chleba, ale nie všetci sme odborníci. A čo stratiť strach z ruky Ibán Yarza? Pre tých, ktorí ho nepoznajú, je Ibán distribútorom domáceho chleba, novinára a neúnavného cestujúceho a jeho rukou sa púšťame s týmto receptom: obyčajný chlieb bez hnetenia (len odpočinok, odpočinok, miesenie).

Bude to prvý krok a potom nebude existovať žiadny recept, ktorý by ste odolali. Je to záležitosť praxe. V knihe Domáci chlieb,od Larousse nájdete oveľa viac návrhov tohto moderného chleba.

zloženie:

450 g chlebovej múky

25 g celozrnnej múky

330 g vody (66%)

10 g soli

5 g čerstvého droždia (alebo 1,5 g suchého droždia)

150 g zmesi semien (slnečnica, ľan, sezam, tekvica ...)

príprava:

V tomto recepte čas vykonáva svoju prácu, ale na to, aby fungovala táto technika, je potrebné, aby cesto malo dostatok vody. Preto sa nebojte pridávať viac vody, ako ukazuje receptúra. Po dni strávenom v chladničke sa lepok v ceste vytvára sám.

1. Rozpustite droždie v teplej vode (pri asi 25 ° C). Zmiešajte všetky prísady rázne jednou rukou. Druhou čistou rukou otočte misku. Cesto bude lepkavé. Ak nie, pridajte viac vody. Nechajte stáť v miske 5 minút a potom raz zložiť. Za týmto účelom zoberte cesto, akoby išlo o lopatu, opatrne sa roztiahnite a preložte.

2. Misku zakryte filmom, aby cesto nevyschlo v chladničke. V závislosti od teploty chladničky položte misku na hornú policu (ak je veľmi nízka) alebo na dolnú policu (ak príliš veľa nevychladne alebo chladnička sa neustále otvára). Nasledujúci deň hmotnosť pribúda. Ak nerastie, nechajte jednu hodinu pri izbovej teplote. 3. Opatrne prevráťte cesto cez posypový stôl a vytvorte jemne obdĺžnik.

4. Odrežte dva dlhé kúsky rovnakej veľkosti.

5. Na ozdobenie kusov prejdite vlhkou handrou a potom vrstvou semien. Umiestnite tyčinky na kúsok pečiaceho papiera s určitou vzdialenosťou medzi nimi.

6. Tyče opatrne otočte do vytvorenia špirálového chleba. Nechajte ich kvasiť niekoľko hodín.

7. Predhrievajte rúru na 250 ° C s kovovou vaničkou na dne. Keď teplota dosiahne, vložte tyčinky a najskôr vytvorte parný úder. Ako? Do horúcej kovovej misky nalejte pol pohára vody. Po 10 minútach znížte teplotu na 220 ° C, vyberte panvicu a pokračujte vo varení ďalších 25 minút.

Ak chcete získať chrumkavejšiu kôrku, vypnite rúru a nechajte kúsok vo vnútri po dobu ďalších 20 minút s otvorenými dverami.

trik: Odvážte sa vyrábať nielen tyčinky, ale aj bochníky alebo ciabatty bez hnetenia, pre ktoré musíte pridať ďalších 400 - 420 g vody.

Všetky obrázky a vysvetlenia Ibána Yarzu patria do knihy Domáce pečivo od Larousse.