Popisy

Jasnejšie domy: Nápady na získanie svetla bez výdavkov

Jasnejšie domy: Nápady na získanie svetla bez výdavkov

1.- POUŽITIE FARBY. Svetlý, biely, neutrálny, piesok a krémový odtieň pôsobia v prípade nábytku aj textilu a poťahov na pocit tmy. Tento efekt sa dosahuje aj v odtieňoch sivej a pastelovej farby. Modrá prináša ľahkosť. Biela je samozrejme farba, ktorá najlepšie odráža svetlo. Na strope aj na podlahe sa rozhodnite pre jemné farby. Ak je podlahová krytina tmavá, prikryte ju kobercami. Je dôležité, aby tieto dva povrchy boli čisté, pretože odrážajú umelé osvetlenie. Ak máte tmavú podlahu v kuchyni alebo v kúpeľni, vždy môžete maľovať dlaždice, inštalovať vinylovú podlahu, na ktorú máte koberce alebo sa uchýliť k kobercom.

Zahrnutím prázdnych dekoratívnych doplnkov objasňujeme aj prostredie. Kovové povrchové úpravy a priehľadné sklo tiež „svietia“.

Zmena textilu je ďalším veľmi efektívnym a jednoduchým zdrojom. Áno pre obaly! Tiež pre pohovky a kreslá, ktorých čalúnenie je vizuálne ťažké.

2.- OKNO VYMAZANÉ. Udržujte okná čisté. Ak to výhľady a tesárstvo umožňujú, neumiestňujte závesy a ak áno, zvoľte svetelné žalúzie alebo závesy vo svetlej farbe. Ľahké tkanivá prepúšťajú svetlo. Vysekané motívy a priehľadné fólie. Neumiestňujte pred okná vysoké prvky, ktoré bránia toku svetla, ani nenasýtujte policu, ak ju máte, ťažkými alebo veľkými objemovými prvkami. Ak je to možné, ide o ideálnu možnosť na zvýšenie jasu strešné okná alebo svetlíky.

3. ZRKADLÁ. Optická hra sa snaží znásobiť svetlo odrazené v zrkadlách a kryštáloch. Umiestnite ich do miestnosti, ale myslite aj na nábytok s prednými alebo zrkadlovými povrchmi. Slúži na výmenu slepých dverí za iné za sklo, priečky so sklenenými panelmi.

4.- DISTRIBÚCIA. Aby svietivosť fungovala lepšie, umiestnite niekoľko kusov do pohodlného a tekutinového rozloženia, ktoré vytvára otvorený priestor, v ktorom je svetlo dobre rozložené. Menej priečok podporuje cirkuláciu svetla. Dizajn nábytku ovplyvňuje aj tento distribučný aspekt (rozhodnúť sa pre svetelné línie).

5.- UMELÉ OSVETLENIE. Ak chýba prirodzené svetlo, obsahuje ďalšie svietidlá. Lampa, ktorej lúč svetla je orientovaný zdola nahor, kúpa prostredie viac svetla. Miesto svetla v najtmavších rohoch, dokonca viedla na podlahu. Aby ste riadili čas zapínania a vypínania, odrádzali od prípadnej krádeže v dome alebo šetrili energiu, vložte týždenný programátor digitálnych zástrčiek. Evology, Na predaj v Leroy Merlin má až 140 programov a ďalšiu batériu pre prípad, že dôjde k krátkodobému výpadku energie.