Informácie

Zrekonštruovaný byt s teplým dizajnom interiéru

Zrekonštruovaný byt s teplým dizajnom interiéru

Zvyčajné vzrušenie barcelonskej štvrte Gracia sa vkráda cez galériu tohto jedinečného funkčného a prehľadného bývania, ktoré je v jasnom kontraste s touto oblasťou a je obývané českými umelcami a kolektívmi. Ale nebolo to tak vždy; jeho poloha v starej budove ho vybavila rozčleneným a dosť tmavým rozdelením, ktoré interiérová dizajnérka Pía Capdevila úplne obnovila. V rámci výslovnej priority hľadania pocitu priestrannosti a maximalizácie svetla sme sa rozhodli pre funkčnosť v priestoroch, vždy sprevádzanú vizuálnou kontinuitou. Preto vstup po dielach ustupuje priestrannej miestnosti, v ktorej sa nachádza obytná časť, útulná kuchyňa a pohodlná jedáleň, ktoré sú prakticky spojené, s výnimkou nejakej vizuálnej prekážky, vo forme priečky, ktorá bola uložená jednoduchou pasaplatos.

Pri úplnej integrácii priestorov museli krytiny urobiť veľa; Dub na podlahu a relaxačný pieskový tón na stene dokážu dosiahnuť pokojnú úroveň nevyhnutnú na pokojný život. Vďaka novej organizácii izieb bol jeden z najjasnejších kútov domu vyhradený pre hlavnú spálňu; Týmto rozlíšením je zrejmý význam, ktorý sa pripisuje oblasti odpočinku. Niet divu, že optimizmus, ktorý prenáša svetlo po prebudení, zahŕňa značnú dávku energie, ktorá je nevyhnutná na vyrovnanie sa s dňom. Jednoduchá a veselá dekorácia, vyznačená správnym meradlom, posilňuje ten pocit, že tam chceme zostať, ľahnúť si prečítať dobrý román a zabudnúť na svet.

Strana domu, ktorá má výhľad na interiér budovy, nemala žiadne okná, preto sa používala na nájdenie malej hosťovskej izby, ale v prípade prijatia hostí postačovala a kúpeľne. Bol vybavený priestrannou pracovnou sprchou, šatníkom a toaletami skončil v bielej farbe. Napriek zmenšenému priestoru vyznačuje odvážna zmes farieb celú dekoráciu vďaka poťahom. Silné matné čierne hviezdy v sokli kontrastovali s rozbitými bielymi plastovými farbami v najvyššej časti steny. Možno v malom priestore je taká odvážna stávka presne to, čo napĺňa osobnosť každým posledným rohom.

Reklama - čítajte ďalej Textílie obývacej izby

Ženily, zamatové plátna, plachty a záclony rôznych vzorov obliehajú a zarámujú obytný priestor. Trik na ich zjednotenie spočíva v podvádzaní každej vybranej látky. Pohovka navrhnutá návrhárom interiérov (1 600 EUR) a čalúnená látkou Hot Madison, od spoločnosti La Maison (51 EUR / m). Vankúše: okrúhly kvet, Habitat (20 EUR), zamat (každý 19,50 EUR). Závesy navrhnuté dizajnérom interiérov Pía Capdevila s látkami z La Maison.

Konferenčný stolík

Kvetinové portfólio pochádza z Filocolore. Okrúhly vankúš Cool Cushion (520 €) a koberec (2,552 €) od Woodnotes.

Posedenie

Zdôrazňuje pohovku s ležadlami a štvorcový vankúš čalúnený bielou kožou (129 EUR). Stôl Lari lakovaný v bielej farbe (149 EUR). Všetko na predaj v lokalite Habitat. Vázy, od Sia.

Nábytok do obývacej izby

Vďaka nábytku navrhnutému výlučne pre túto oblasť bol priestor lepšie ziskový ako modul bieleho lakovaného skladu. Žiarovka Yves so statívovou nohou (189 €) od spoločnosti Habitat. Biely nábytok skončil v lesklom laku navrhnutý dizajnérom interiérov a vyrobený spoločnosťou Verge Furniture (2 300 EUR).

Posedenie

Na neutrálnom a teplom základe, napríklad v tejto miestnosti, sa oplatí pridať osobné poznámky, vďaka ktorým bude náš priestor náš vlastný. Tu to bolo vyrobené s pôvodnou sériou fotografií majiteľov, orámované rovnako a umiestnené v rade. Polica navrhnutá interiérovým dizajnérom a zhotovená firmou Basra a de la Osa, v maľovanom DM. Výlisky z Ikea (každý 5,99 €). Starý telefón, na predaj v Balvi (49 €). Oceľový model flexo Signal, Coriumcasa (212 EUR). Biely pléd s vlnenými strapcami, od Filocolore (69 EUR).

Farby

Spoločne sa zvažoval výber prevládajúcich tónov pre celý dom; Preto sme si vybrali rozsah pražených ako hlavný protagonista. Prvky, ktoré sa majú zvýrazniť, sa však vybrali bielou farbou, aby v určitých bodoch mali žiarovky zvyšujúce svetlo. Niektoré dotyky intenzívnejšej farby spôsobujú spravodlivý kontrast, ktorý narušuje monotónnosť.

Jedáleň

Prvoradým cieľom tu bolo dostať oblasť, kde by sa dalo jesť, bez toho, aby sa do miestnosti už odčerpalo príliš veľa priestoru, a to už trochu znížené. Z tohto dôvodu bol stôl umiestnený pripevnený k stene a namiesto konvenčnej bočnice bol vybraný jeden zvislý modul. Geniálne riešenia, ktoré ho odlišujú. Železný jedálenský stôl (490 EUR) a úložné moduly v matne hnedom laku; všetko navrhol Pía Capdevila.

Jedáleň

Efektné dizajnové prvky dávajú jedáleň charakter a dodávajú mu správnu dávku osobnosti. Stoličky, na predaj v štúdiu Super Studio (po 120 EUR). Obrus ​​od Filocolore, kvetinové aranžmány, od Sia a kobercov, od Habitat (79 EUR).

Jedinečná kuchyňa

Bez ohľadu na to, aký malý je priestor, môžete sa staviť na originálnu dekoráciu. Táto kuchyňa je dôkazom toho, že jednoduchosť nábytku neuberá na dôležitosti peknej tapety na stenu. Kuchynský nábytok a doska s povrchovou úpravou z hliníka od spoločnosti Ikea. Vinylová tapeta od spoločnosti La Maison (48,50 EUR / rolka). Červené nástenné hodiny, autor: Balvi (79 €). Príslušenstvo, v Arcóne.

Spálňa

Osobné údaje zaraďujú spálňu do svätyne romantizmu a atmosféru vniesli teplú poznámku. Súčasťou kúzla spálne je jednoduchosť jej výzdoby: svetlý nábytok a priehľadné steny. Jedinou koncesiou je kovová hranica, ktorá vedie po celom obvode miestnosti a pod oknom slúži ako polica na ukladanie kníh, fotografií ... Obliečka na paplón z Indie a Tichomoria (183 EUR). Posteľ s čalúneným lôžkom a hrudníkom, od Boutique del Descans (1 570 €). Galéria nástennej noci navrhnutá dizajnérom interiérov (195 €).

Pokojné prostredie

Biela je hlavnou postavou v hlavnej spálni, tak v nábytku, ako aj v posteľnej bielizni; úspešné opatrenie, ktoré zvyšuje pocit zrozumiteľnosti. Biely nočný stolík (149 €) a stolná lampa Bobby (29 €), na predaj v lokalite Habitat. Sklenené fľaše s ružami z Indie a Tichomoria. Vankúš s kvetinovou potlačou, autor: Filocolore. Lila pléd s kvetinovým okrajom bola získaná v Indii a Tichomorí.

kúpeľňa

Stena bola rozdelená na dve časti s bielou farbou nad a pod bridlicovou základňou, na ktorej vystupujú toalety. Umývadlo na model Diverta (47 EUR) a faucet (215 EUR); obidve firmy Roca. Accessories, autor Pom D'or. Bridlicová vrstva získaná v neokeramike (47,50 EUR / m2). Uteráky od značky Filocolore.

PLANO

- V kuchyni na inštaláciu vysokých skríň s úložnou kapacitou bolo potrebné mať deliacu stenu; Spojenie s jedálňou sa dosiahlo otvorením širokého otvoru v stene, ktorý slúži ako priechod.
- Fúzia priestorov s ostatnými to bola jedna z priorít reformy; skvelým riešením bolo staviť na rovnakú podlahu pre celý dom, s výnimkou kúpeľne; týmto spôsobom sa rôzne prostredia javia ako súčasť celku.
- Zvedavé ozdobné detaily tlačia milosť a osobnosť celku. Starý telefón vedľa pohovky, papier, ktorý reprodukuje čiarové kódy alebo červená metakrylátová lampa, sú vynikajúcimi príkladmi.