Popisy

5 zlatých pravidiel na objednanie vášho šatníka

5 zlatých pravidiel na objednanie vášho šatníka

Predstavte si skriňu svojich snov, kde je každý odev na svojom mieste a vy nemusíte bojovať, aby ste našli voľný vešiak ... Dobré správy? Môžete ho získať a okrem uľahčenia života zabudnete na ranný stres pri výbere oblečenia (a môžete stráviť viac času v posteli!).

Aby sme sa pustili do práce, konzultovali sme profesionálneho organizátora Vicky Silverthorn. Poskytneme vašu radu ...

1. Dajte si pozor na šaty

Koľkokrát ste objavili sveter, ktorý ste si nepamätali alebo nekúpili? Naše oblečenie je, žiaľ, zvyčajne v zásuvkách a skriniach príliš tesné, a preto nie je možné nič nájsť ... Riešenie? Zbavte sa oblečenia, ktoré nikdy nebudete nosiť, a vaše oblečenie bude opäť prístupné.

Vieme, že je to ťažké, ale sledovanie týchto nápadov bude pre vás jednoduchšie. Napríklad si uschovajte iba odev, ktorý je nevyhnutný, a zbavte sa odevu, ktorý je zložité nosiť, ako je napríklad košeľa, ktorá vyžaduje neustále žehlenie, alebo šaty, ktoré potrebujú spodnú bielizeň, ktorú ste si nikdy nekúpili. Nakoniec, ak máte niekoľko rovnakých odevov (ako sú typické biele košele), skontrolujte ich a dajte spojivo tým, ktoré majú zmenenú farbu alebo starnutie.

2. Dajte si pozor na sentimentálne oblečenie

Jednou z najčastejších výhovoriek, ako sa zbaviť odevov, je práve ich sentimentálna hodnota. Od oblečenia, ktoré ste nosili pri svojom prvom rande, až po tričko, ktoré ste nosili na univerzitných večierkoch, nech už sú čokoľvek, teraz sa stali prekážkou vo vašom šatníku.

Napriek tomu vieme, že je pochopiteľné, že ste sa držali jedného alebo dvoch odevov, ale prečo nepremýšľate o lepšom použití zvyšku? Napríklad sme si istí, že kabát vašej nádhernej starej mamy by lepšie našiel nový život v obchode z druhej ruky ako zachytenie prachu v skrini. Buďte silní a vrhnite sa do výzvy!

3. Vytvorte prázdninový box

Úprimne povedané, koľko dní v roku si môžete užiť sandále, šaty bez ramienok a pareo? Obsadenie časti skrine týmito odevmi nemá zmysel.

Namiesto toho použite škatuľku a udržiavajte vo vnútri všetky bikiny, plavky, klobúky ... Len ju dobre označte a položte na vysokú poličku, aby zaberala čo najmenej miesta.

4. Oddeľte odev pre zvláštne príležitosti

Rovnako ako pri sviatočných šatách, aj odevy, ktoré používame iba pri zvláštnych príležitostiach (napríklad svadby alebo oslavy), zaberajú v našom šatníku veľa priestoru. To najlepšie, čo môžete urobiť? Skladujte ich na kyslý papier neobsahujúci kyseliny a vložte ich do škatule označenej na vrchu skrinky alebo na vysokú poličku.

5. Chráňte odev

Aby ste si udržali svoje oblečenie dokonale, musíte najskôr vyčistiť spodnú časť skrinky prírodnými výrobkami.

Ďalším krokom je zvýšenie ochrany proti moliam. Závesné tašky sú dobrou voľbou pre skrinky a nájdete ich na Amazone.

Mali by ste sa tiež vyhnúť drôteným vešiakom, ktoré deformujú odev, a zvoliť tenké vešiaky, ktoré nezaberajú veľa miesta (tie drevené sú objemnejšie).

Nakoniec nenechajte poruchu znova prevziať skrinku. Buďte si vedomí a preverujte každú tak často. Rozveseliť sa!

Via: Good Housekeeping UK