Informácie

10 tipov na ochranu vášho domu pred zlodejmi

10 tipov na ochranu vášho domu pred zlodejmi

Počas dlhej a studenej zimy snívame o letných popoludňajších posedeniach na terase prístavu, rodinných griloch, prechádzkach po poliach Kastílie alebo výletoch do panenských rajov. Tak dlho očakávaný okamih sa dá ľahko skrátiť, lúpež doma môže pokaziť naše letné prázdniny, takže je najlepšie chrániť svoj domov a svoje veci inteligentne a efektívne, čím sa vyhnete zbytočným prekvapeniam a rizikám.

Vedeli ste, že v roku 2016 bolo v španielskych domoch 112 925 lúpeží?

Podľa Netatmo prešlo oknami 57%, hlavnými dverami 18% a garážovými dverami 5%. Preto je veľmi dôležité chrániť prístupové body, aby bol náš domov neprístupný. V súčasnosti existuje široká škála možností dostupných pre všetky rozpočty zbohom Pre zlodejov to nikdy nebolo také ľahké.

August: mesiac s väčším počtom lúpeží

Zlodeji využívajú leto a dovolenky, aby ukradli z domovov, august je mesiacom, v ktorom bolo v Španielsku spáchaných viac lúpeží a hodnota odcudzených je o 8,07% vyššia.

Ako môžete chrániť svoj domov pred zlodejmi?

1. Uchovávajte svoje cennosti v trezore alebo ich skryte, nesťažujú zlodejovi život ľahšie a všetko nechávajú na dohľad. Buďte inteligentnejší a hľadajte vhodné miesto na schovávanie.

2. Osvetlite vonkajšiu plochu, bude to naznačovať možným zlodejom, že dom je obývaný. Najlepšie sú preto LED žiarovky, modely s nízkou spotrebou alebo solárne modely. Existujú modely, ktoré dokonca umožňujú automatizovať prevádzku osvetlenia tak, aby nespúšťali spotrebu.

3. Posilnite zámok, je najlepšie nainštalovať na hlavné dvere trojbodový bod. Existujú aj možnosti spustenia, viacbodového alebo superponovania. Musia mať ochranné štíty a žiarovky s vysokou bezpečnosťou.

4. Chráňte predné dvere. Okrem pancierových alebo pancierových dverí môžete umiestniť digitálnu šnúru s LCD obrazovkou a batériou, aby ste videli, kto volá.

Dvere Hörmann Thermo 65

5. Dajte si pozor na okná! Vyberte si otočné alebo otočné modely z PVC alebo hliníka. Používajte senzory a magnetické detektory spojené s rámom okna alebo dverí, ktoré v závislosti od typu vydávajú pri pokuse o otvorenie hlasný hluk. Ochranu okien môžete ďalej posilniť inštaláciou vnútornej skrutky umiestnenej na žalúziách, čím sa sťažuje vstup votrelcov.

6. Umiestnite bezpečnostnú kameru. IP kamery vám umožňujú sledovať v reálnom čase z mobilného telefónu, tabletu alebo počítača, čo sa deje vo vašej domácnosti prostredníctvom pripojenia IP. Napríklad Netatmo má vonkajšiu bezpečnostnú kameru, ktorá rozlišuje medzi ľuďmi, vozidlami a zvieratami, zahŕňa svetlo, ktoré sa automaticky zapne, keď zistí pohyb, a tiež sa dá zapnúť z aplikácie, aby sa zabránilo zlodejom. Môžete sa tiež rozhodnúť pre interiérové ​​kamery, ktoré znejú, keď zistia prienik alebo domácu kameru s rozpoznaním tváre.

7. Nainštalujte simulátor prítomnosti Ak chcete vytvoriť ilúziu, že je niekto doma, môžete tiež nainštalovať časovač, ktorý náhodne zapína svetlá v rôznych miestnostiach, rádiu alebo televízii.

Zabezpečovacie systémy NETATMO

8. Nenechávajte žiadne kľúče na veľmi viditeľnom mieste. Nezabudnite na to, že sa ukryl v banke alebo v poštovej schránke, Hollywood so svojimi filmami spôsobil veľa škody, takže váš kľúč na rohožke NIE JE dobrý nápad. Najlepšie je dať to príbuznému alebo niekomu s úplnou dôverou.

9. Požiadajte svojich susedov, aby sledovali váš dom Ak chcete mať istotu, že v okolí nedochádza k podozrivej aktivite, môžete skontrolovať, či je všetko zatvorené a keď ho opustíme. Môžete tiež požiadať niekoho, aby vyzdvihol vašu poštu. Poštová schránka plná písmen a propagandy je veľmi zarážajúcim znakom toho, že nikto nie je doma.

10. Nezdieľajte v sieťach, ktoré ste preč. Vieme, že Instagram a Facebook môžu byť lákavé, ale vyhýbajte sa uvádzaniu dovolenky alebo rande, zlodeji majú tendenciu sa dobre informovať a venovať sa tomuto druhu vecí.

A ... ŠŤASTNÉ LETO!