Popisy

Získajte viac z rúry

Získajte viac z rúry

Reklama - Čítajte nižšie ako 1 celozrnný chlieb s tekvicovými semenami

ZLOŽKY (4 osoby): - 500 g pšeničnej múky - 80 g hustej múky - 20 g čerstvých kvasníc - 3 dl vody - 10 g soli - 20 g sójového prášku - 1 lyžica medu - 30 g olúpaných slnečnicových semien.

1. Do misky vložte celozrnnú a silnú múku, rozdrvené droždie, cukor a sójové bôby. Všetko dobre premiešajte a v strede si urobte sopku, ktorá vám dá soľ, teplú vodu a med.

2. Hnette špachtľou a potom cesto odložte na pracovný stôl a miešajte ďalších 10 minút. Namažte misku trochou oleja a vložte cestovú guľu. Prikryte a nechajte stáť 90 minút na teplom mieste.

3. Vyberte cesto a natiahnite ho valčekom. Pred zavedením do formy slivkového koláča, kde ju chceme upiecť, nastriekajte ju vodou a nechajte ju prejsť potrubím. Vložte ju do formy a nechajte ju sedieť 80 minút. Predhrejte rúru na 180 ° C a pečte 45 minút. Nechajte ho vychladnúť na stojane.

2 Základná kuchynská špetka

Aby sa váš vzťah s rúrou, ako je tento v spoločnosti Smeg, začal dobre, výrobcovia odporúčajú zapnúť ho prvýkrát vo vákuu po dobu 30 minút pri 250 ° C. Po vychladnutí vyčistite jeho vnútro vlhkou handričkou.

Ako udržať rúru. Vždy ich ochladzujte so zatvorenými dvierkami, aby teplo, ktoré vydáva, nekazilo nábytok v okolí. Používajte nádoby vhodné na použitie a lepšie, ak sú čierne, pretože jedlo bude lepšie hnednúť. Kedykoľvek môžete, varte, pretože je čistejšie.

Ako vyčistiť rúru. Nepoužívajte drôtenky na steny alebo odpory, sú poškodené. Ak nie je mazivo katalytické alebo pyrolytické, odstráňte ho rozprašovacou sódou, keď je vypnutá a je stále horúca, počkajte asi hodinu. a odstráňte zmes papierovou utierkou.

3 Odnímateľná rúra

Tento systém má iba výhody. Umožňuje manipulovať s jedlom, ktoré varíte, pohodlnejšie, bezpečnejšie a účinnejšie. Okrem toho môžete pridať príslušenstvo na naparovanie, ako napríklad zásobník Multicook (134 EUR) od spoločnosti Teka.

4 Žiadne popáleniny

Pri vyberaní nádoby z rúry chráňte ruky rukavicou a rúčkou. Sú z rady Hearts Print, 3,50 EUR a 6,95 EUR, od spoločnosti Casa Viva.

5 Odstránenie

Silikónové špachtle sú perfektným nástrojom na miešanie a dokonca aj podávanie, ryža 8,9 EUR / u.