Komentáre

Triky na usporiadanie (dobrého) oblečenia vo vašom šatníku

Triky na usporiadanie (dobrého) oblečenia vo vašom šatníku

Správny spôsob skladania oblečenia

Najbežnejšie je zložiť oblečenie na polovicu alebo na štvorec, čo niekedy zanecháva stopy na jemných tkaninách, najmä ak sú naskladané na seba na dlhú dobu. Aby sa predišlo povinnosti žehliť odevy pri každom použití, ideálne je valiť odevy, ako sú tričká a topy, do valcovitého tvaru.

Aj keď to znie trochu šialene, pretože neexistujú záhyby, nebudú žiadne stopy; Okrem toho zaberajú oveľa menej priestoru skrine. Samozrejme je dôležité veľmi dobre napnúť odev a uistiť sa, že je suchý a nie príliš horúci, ak bol práve nažehlený.

Špeciálny vešiak na jemné odevy

Rovnako ako ľudia, každý odev je svet. Preto musíme vedieť, ako rozpoznať, ktoré z nich si vyžadujú ich osobitnú starostlivosť.

Napríklad nie všetky vešiaky idú na všetky odevy, záleží to na materiáli, z ktorého sú vyrobené a na tvare. Pokiaľ ide o nohavice, vždy je lepšie ísť do trojuholníkových drevených ramienok s valcovými ramenami as hrúbkou najmenej jeden centimeter. Na druhej strane ideálne pre bundy a blejzre sú široké a odolné vešiaky, ktoré dobre podopierajú hmotnosť a nedeformujú ramennú časť.

Obuv skladujte dobre

Topánky sú veľkou bolesťou skriniek, pretože zaberajú veľa miesta, a ak sa nepoužívajú určitý čas, môžu sa vytvárať praskliny a stopy, alebo sa môžu deformovať, ak sú na sebe.

Veľmi užitočným trikom na ich uloženie, najmä vysokých zimných topánok, je použitie vešiakov s háčikmi alebo bežných drôtených vešiakov s háčikmi na zavesenie oblečenia, takže topánky sú zavesené s háčikmi a nie sú naskladané na podlahu.

Závesné látkové police môžu byť tiež upravené (napríklad tie, ktoré sa používajú v detských izbách na organizovanie hračiek) a objednávať si topánky. Pri obidvoch týchto spôsoboch je podlahová plocha uvoľnená, topánky sú v dohľade a lepšie chránené.

Závesná kaskáda

Ďalším populárnym trikom, ako ušetriť miesto v skrini bez toho, aby ste obetovali akýkoľvek odev, je uloženie krúžkov od plechoviek zo sódy, ich napichovanie v zakrivenej časti vešiaka a zavesenie ďalšieho krúžku ako retiazky. S týmto jednoduchým trikom sa zo skrine uvoľní mnoho centimetrov.

Funkčné dekorácie

Niektoré ďalšie veľmi užitočné nápady na šetrenie priestoru skriniek spočívajú v integrácii dekorácie a skladovania odevov. Napríklad jednoduchá vysoká polica sa môže zmeniť na stojan na zavesenie oblečenia alebo sa dá použiť starý drevený rebrík na zavesenie podpätkov, klobúkov, šatiek a náhrdelníkov. Okrem toho použitie týchto trikov s chuťou a osobnosťou dodá rustikálnemu a elegantnému dotyku priestor, v ktorom sa nachádzajú.