Popisy

100% nordický dom

100% nordický dom

Nachádza sa v jednej z najpopulárnejších ulíc švédskeho mesta Göteborg Rodinný dom 109 m2 s obývacou izbou, tromi spálňami, kuchyňou a kúpeľňou (na predaj prostredníctvom realitnej kancelárie Alvhem) Má veľa zaujímavostí, a to aj napriek svojej stavbe z roku 1900. Očarujúca terasa vám umožňuje vychutnať si nádherný výhľad na zelené plochy a vnútri, neoceniteľnú prítomnosť 3 metrov vysokých stropov, Zdobené lištami, ktoré odolávajú priebehu rokov, ako je robustná drevená plošina alebo tri impozantné komíny, vďaka ktorým sa vraciame pred sto rokmi. Aby oko zachytilo všetky tieto objavené zázraky a rozmnožilo sa svetlo, všetko bolo natreté bielou farbou, vrátane tesárstva a podláh.

Vo dekorácii je chromatická hra bielej a čiernej, typická pre nordický štýl, zmiešaná s béžovou farbou dreva a metalických odtieňov. Kuchyňa, teraz s kanceláriou, a kúpeľňa, s pridanou práčovňou, sú jediné izby, ktoré boli úplne zrekonštruované. Výsledkom je svetlý a útulný dom, ktorý je ideálny na bývanie a zábavu v plnom rozsahu, s rodinou a rytmom spomaľovať.

www.alvhem.com
Fotografie: Fredrik J. Karlsson

Reklama - Užívajte si čítanie pod terasou

Rozmery terasy umožnili usporiadať malý raňajkový priestor obklopený kvetináčmi, ktoré sú buď zavesené alebo zoskupené do recyklovaných drevených škatúľ. Podlaha bola potiahnutá vodotesnou a protišmykovou hydraulickou dlaždicou, aby sa zabránilo pošmyknutiu.

Detská
Život na piatom poschodí s deťmi naznačuje bezpečnosť terasy. Prekážky, panely alebo oká sú niektoré riešenia na zakrytie tyčí. Boli tu chránené šedou preglejkou zdobenou girlandou svetiel a LED žiarovkami, ktoré sa osvetľovali bez spálenia.

Váš obľúbený obal

Ako dobrý nordici vlastníci domu utekajú zo zdobených múrov. Pre obývaciu izbu sa rozhodli zarámovať obálku časopisu v čiernej a bielej farbe a veľkosti plagátu, ktorá priťahuje všetky oči.

Všetky biele
Chytanie svetla je takmer posadnutosť. Preto sú biele steny, nábytok, dokonca aj na podlahe. Dobrý stav nástupišťa, ktorý pokrýva celý dom, umožnil jeho zachovanie v pôvodnom stave, mal iba bielu farbu. Kreslo s kolieskami a ružovým čalúnením predstavuje limit.

Pohovka v tvare písmena L

Dom s vysokými stropmi mal ďalšiu príťažlivosť: pôvodné lišty. Tieto, podobne ako pôda, sa vo všeobecnosti tešili dobrému stavu, čo viedlo k ich ochrane. Zrekonštruované boli iba niektoré ďalšie oblasti, ktoré im vrátili nádheru minulosti.

Pohovka v tvare písmena L
Pre priestor na sedenie bol zvolený šedý čalúnený rohový dizajn, ktorý vyniká oproti bielemu pozadiu miestnosti. V strede spočíva nepravidelne tvarovaný konferenčný stolík na mulllidovom koberci. Vankúše povzbudzujú chromatickú binomiu.

Dotyk ozveny
Kvety a rastliny sú rozmiestnené po celom dome, ktoré rozjasňujú miestnosti ich vlastnou prítomnosťou, a to buď v kvetináčoch umiestnených na parapete alebo v priehľadných sklenených vázach. Medzi dvomi oknami bez závesov alebo žalúzií bola nástenná lampa, ktorá ponúka okolité svetlo.

Uvidíte, kam idete

Svetlé drevené podlahy dodávajú teplo a čistotu súčasne.

Komfortná zóna

Čisté prostredie
Aby sa zabránilo saturácii stien, bolo rozhodnuté umiestniť nízko odkladaciu skrinku s dverami a takmer žiadne dekoratívne doplnky na vrch, čo zvyšuje pocit ľahkosti. Na ňom môžete nainštalovať TV s plochou obrazovkou alebo zavesiť obrázok.

Domáce teplo

Obnovený bol pôvodný keramický komín domu.

Detail lišty

Vytvárajú rôzne objemy a textúry v rámci bieleho monochromatizmu.

Dobre spojené

Spálňa sa nachádza hneď vedľa obývacej izby.

Cez veľké dvere

Detail lišty, ktorá prechádza všetkými priestormi domu.

Buenos Aires

Prítomnosť starých komínov v dome bola nálezom a nielen dekoratívnym! Všetky boli obnovené, aby vykonávali správne spaľovanie. Keďže sú dvaja v spálni, je nevyhnutná ventilácia, ktorá umožňuje prístup na terasu.

Celková príťažlivosť
Jedným z kúziel domu je nepretržitá prítomnosť dekoratívnej lišty na stropoch, ktorá sa opakuje v spálni a ktorá vás vyzýva, aby ste sa neúmyselne pozreli. Na zvýšenie tejto vizuálnej fascinácie bola zvolená zvláštna stropná lampa, ktorej obrazovka uvoľňuje fantáziu a pripomína nám romantické ázijské lucerny.

S módou v hlave
Majitelia tohto domu sú fascinovaní svetom módy a interiéru. Dôkazom toho je malý hold, ktorý zaplatili na čelo postele: zarámovaný list jedného z návrhov fínskeho tvorcu Vuokka Nurmesniemiho, ktorého charakteristické čiernobiele výtlačky sú ako prstenník na ozdobu Izba, jednoduchá a atraktívna.

Subtílne deco

Posteľ v jemnej šedej a ružovej farbe osladí čierno-biely binomický materiál. Hladké vzory, bez potlače, posilňujú uvoľnenú atmosféru, ktorá je v tomto prípade verným ukazovateľom prítomnosti dieťaťa v spálni. Elegantný detail: lampa, inšpirovaná jemnými ázijskými lampášmi.

Rozsah pohľadu
Veľkorysé rozmery spálne sa znásobujú vďaka nábytku na minimum, pričom manželská posteľ a komoda sú jedinými protagonistami. Na druhej strane kruhové zrkadlo na stene vizuálne rozširuje miestnosť s priamym prístupom na terasu. Vďaka enormnej svietivosti svojej orientácie je prítomnosť rastlín dokonalá tak vonku, ako aj vo vnútri.

Chromatické duo
Ako nočné stolíky slúžia dve čierne stoličky umiestnené na oboch stranách postele. Na čelo postele, ak už neexistuje, sa umiestnilo niekoľko nástenných svetiel, ktoré osvetľujú párové nočné čítania. Medzi nimi je fotografia zarámovaná čiernou farbou, ktorá zodpovedá lampám, je jedným z mála dekoratívnych prvkov, ktoré v tejto miestnosti existujú, v ktorých priťahujú pozornosť pôvodné lišty stropov.

Pri tvojich nohách

Umiestnenie bielizníka na spodnú časť postele je veľmi užitočné pri ukladaní bielych odevov.

Jedna plus jedna sú tri

Jeden z rohov hlavnej spálne bol usporiadaný na umiestnenie detskej postieľky. Tým, že zdieľajú priestor s rodičmi, uľahčuje to vstávanie v noci. Posuvné dvere vedľa neho vedú do veľkej šatne, ktorá teraz slúži aj ako herňa. Pár krby z minulého storočia zdobia a vykurujú miestnosti.

Dobrý vstup

Úložný priestor na obuv a bar tvoria úložný priestor na vstup tak jednoduchý, ako je funkčný.

Veľmi svetlá kuchyňa

Severci vedia, ako nikto nemôže kombinovať bielu s ľahkým drevom a ľahkými kovovými detailami, ktoré dodávajú kuchyni elegantný vzduch. Tu sú na lampách, úchytkách a zariadeniach, ako sú rúra, digestor alebo vyhrievaná vínna pivnica, zobrazené zlato a striebro.

Aký dobrý pár!
Rôzne pracovné priestory v kuchyni osvetľujú dva páry závesných lámp zo zlata a skla. Svetelný lúč sa teda koncentruje tam, kde je to najviac potrebné, a to bez toho, aby bolo potrebné vždy používať všeobecné osvetlenie.

Kuchyňa s arómou

Majitelia tohto domu milujú rastliny a chceli vytvoriť, aj v kuchyni, svoj malý aromatický ateliér: mätu piepornú, tymián, petržlenovú vanu ... Takže ich použitie pri varení prináša do kuchyne čerstvý dojem. a parfumujte ho svojimi vôňami.

Integrovaná rieka
Vedľa umývadla bola chladnička, ktorá bola prázdnym panelom, ktorá dávala nábytku kontinuitu. S týmto umiestnením môže byť jedna z jeho strán použitá ako úložný priestor alebo na nastavenie dosky, na ktorej môžete zanechávať poznámky.

Zbierka dobrý tarifa
Hrnce, panvice a misky si vyžadujú špeciálne skladovacie miesta, ktoré podporujú ich hmotnosť. Dobrou voľbou sú spodné zásuvky, podobne ako v tejto kuchyni, so silnými vodiacimi lištami, ktoré sa posúvajú dokonale a priliehajú k spodnej časti, aby sa zabránilo ich pohybu.

Stolová súprava

Aktuálna verzia
S kĺbovými rodinnými jedlami zbraní alebo príjemnými večeremi s priateľmi v kancelárii sa osvetľuje lustr s novým lustrom.

Plne vybavené

Hodný z najlepších kuchárov
Kuchyne v bielej farbe vytvárajú pocit absolútnej čistoty. Tu sa táto farba vybrala pri obkladaní dlaždíc metra, v nábytku
kuchyne vo forme L a mramorová doska sivej farby. Výsledok nemôže byť profesionálnejší, usporiadanejší a dokonalejší. Dáme mu desať!

Kancelária

Náčinie na každodenné použitie, ako sú šálky, poháre a taniere, by malo byť po ruke. Ak sa rozhodne umiestniť ho na police, tak ako je to tu, je potrebné ich dobre pripevniť na štvorce, čím sa zabráni tomu, aby sa postupom času podľahli váhe.

Oválna jedáleň
Veľkorysé rozmery kuchyne umožnili mať útulnú kanceláriu pre šesť osôb; tvorený oválnym stolom, obklopeným dvoma stoličkami a detskou stoličkou, predsedá maľba.

Zrekonštruovaná kúpeľňa

Vedľa spálne bola kúpeľňa, ktorá po kompletnej rekonštrukcii sleduje rovnakú farebnú líniu ako zvyšok domu. Steny boli obložené stropom s bielymi porcelánovými dlaždicami a podlaha bola pokrytá hydraulickou mozaikou. Pred splachovanou toaletou je sprcha,
s termostatickým kohútikom a malou oblasťou na bielizeň.