Informácie

Podkrovie s terasou 80 m²

Podkrovie s terasou 80 m²

Orámovaný bambusom, rajskými vtákmi, markízami, rozmarínom, tymiánom a levanduľou je prekrásna terasa 80 m2 z toho penthouse, ktorý sa nachádza v Sant Cugat del Vallés (Barcelona), S výhľadom na Montserrat a na horu Collserola stačila šírka jej povrchu na vytvorenie dvoch odlišných oblastí - jedálne a bytia - zjednotených veľkolepými markíza, ktorá pokrýva celú terasu a podlahu naolejovanej platformy ipe, druh dreva veľmi odolného voči počasiu. Vonkajšia aj vnútorná výzdoba je dielom návrhárka interiérov Mireia Masdeu, ktorý vedel, ako v každom prostredí uplatniť svetlo, harmóniu a relaxáciu, ktoré majitelia chceli dosiahnuť. Niektoré schody spájajú terasu s interiérom domu, ktorého renováciu vykonala aj Mireia. Obývacia izba, ktorú tvorí pohovka s ležadlom a kreslo z optických vlákien, je osvetlená niektorými pracovnými policami, lakovanými v rovnakej farbe ako stena a integrovanými svetlami. Ako konferenčný stolík slúži zdedený kovový kufor, na ktorom spočívajú staré časopisy.

Návrhár interiérov zbúral stenu, ktorá rozdelila kuchyňu obývacej izby, aby v jedálni vytvorila jedinečnú atmosféru so zjednocujúcim prvkom: veľkorysý kontajnerový stôl, s drevenou hornou časťou a nohami a železnými doskami lakovanými v bielom ohni, ktoré tvoria skladovací nábytok. Pokiaľ ide o hlavnú spálňu, bola koncipovaná ako priestor na odpočinok a poskytla jej iba základné prvky: veľkú posteľ, skrinku a stoličku a skladací stôl, ktoré slúžia ako pôvodné nočné stolíky.

Spálňa má vlastné sociálne zariadenie potiahnuté porcelánovým materiálom v antracitovej šedej a kamene v horizontálnom formáte a v krémových odtieňoch. Rovnaký odtieň ako živicová doska a sprchové závesy. Okrem toho bola zvolená rovnaká farebná škála miestnosti, aby sa dosiahla vizuálna harmónia a uvoľnená atmosféra. Nebolo zbytočné, že sa to malo dosiahnuť v celom dome.

Reklama - čítajte nižšie Chill out priestor na terase

Na veľkolepej drevenej terase s podšívkou sa vytvoril neformálny kútik, ktorému predsedala pohovka vyrobená z obnovených paliet, ako aj konferenčný stolík s kolieskami. Obaja sú dizajnérmi interiérov. Vankúše Texan, autor: Lu Ink.

Konferenčný stolík na palety

Konferenčný stolík Palé a obálka hydraulickej mozaiky od Mosaic del Sur. Na pohovke vankúše: bielizeň, Habitat, pruhované, Natura Casa a rifle, Lu Ink.

Vonkajšia jedáleň pod strechou

Na druhej strane terasy bola jedáleň, zakrytá obrovskou markízou a obklopená bambusovými kvetináčmi. Čierny lakovaný železný stôl a kamenná doska, interiérový dizajn. Stoličky Panton od firmy Vitra. Toldo Veranda, od spoločnosti Catalana de Toldos. Plagát a zdedená kovová váza.

Multifunkčný nábytok v obývacej izbe

Praktický nábytok do obývacej izby, ktorý navrhla Mireia Masdeu, má úložnú kapacitu a niekedy sa stáva lavičkou na rozšírenie počtu sedadiel. Obrázkové a ozdobné listy, autor: Lu Ink. Pruhované a obrusové vankúše, autor: Luzio. Riad Ikea. Okrúhly biely podnos od spoločnosti Cado. Obrazovka záclon, Cortinova.

Vintage salónik

Na dubových parketových podlahách stojí marocký klim. Posedenie pozostáva z rohovej pohovky v antracitovej šedej a kresla z prírodných vlákien. Zdedený kovový kufor slúži ako konferenčný stolík. Pohovka s ležadlami od Themes V. Armchair, od Ikea. Plaid, od Zara Home. Vankúše na pohovku, autor: Lu Ink. Kílim získal v Marakéši.

Jedálenský stôl s úložným priestorom

Interiérový dizajnér navrhol veľký stôl, ktorý je umiestnený medzi jedálenským kútom a kuchyňou, takže na jednej strane slúži ako taký a na druhej slúži ako úložná miestnosť na riad. Stôl vyrobený z dubového a bieleho lakovaného železa, obvykle navrhnutý Mireiou Masdeu. Stoličky Eames Plastic Stolička, Vitra, v bielej farbe as drevenými nohami.

V kuchyni boli materiály zjednotené

Na osvetlenie veľkého jedálenského stola bola umiestnená závesná lampa vyrobená z bielych prúžkov dreva. V rovnakom duchu sme sa rozhodli umiestniť stoličky Eames s bielym sedadlom a drevenými nohami. V kuchyni bol vybraný biely vysokotlakový laminátový nábytok. Lampa Victo od spoločnosti Secto Design distribuovaná spoločnosťou Smon Barcelona. Starožitné stoličky, Vintage 4P. Koberec BSB. Tabuľky sú od spoločnosti Espacio Brut.

Varenie online

Interiérový dizajnér navrhol horný nábytok tak, aby skryl digestor. Pre dosku a prednú časť kuchyne si vybral Silestone v matne šedej expo. Drevená podlaha tu bola nahradená keramikou. Nízky nábytok od Santos. Zariadenia od Smeg a Bell, od Pando. Drez, Franke a faucet, Dornbracht. Prútený kôš, od Zara Home.

Všetko naladené v hlavnej spálni

Skrinka od podlahy po strop as bielymi lakovanými dverami poskytuje všetko upratané. Pri jeho nohách bol položený rustikálny koberec tvorený zjednotenými kruhmi, získaný v Štokholme. Posteľné prádlo, textúra. Náhrdelníky navrhnuté dizajnérom interiéru Mireia Masdeu.

XL posteľ v hlavnej spálni

V hlavnej spálni bol priamo na podlahe umiestnený stĺpik široký 1,80 m, pokrytý kobercom, ako tatami. Na osvetlenie boli vybrané klasické dizajnové žiarovky, ktoré slúžia ako okolité svetlo ako ohnisko. Encore Biely koberec Hanna Korvela distribuovaný spoločnosťou Smon Barcelona. Stolička od Zara Home a skladací stôl, od Ikea. Lampy Parentesi, autor: Flos. Pruhovaný vankúš od Luzia a tlačený od Lu Inka.

Nočné stolíky rôznych štýlov

Nočné stolíky rôznych štýlov sú umiestnené na každej strane postele. Stolička od Zara Home a skladací stôl, od Ikea. Lampy Parentesi, autor: Flos. Pruhovaný vankúš od Luzia a tlačený od Lu Inka.

Kúpeľňa s veľkým sprchovacím kútom

Sprchová vanička je oddelená posteľnou bielizňou, ktorej vnútorná strana skrýva dvojitú plastovú clonu. Porcelánový plášť, Acocsa Blue. Živičné umývadlo od spoločnosti Mapini. Faucety, od Dornbrachtu. Sanitárne a sprchovacie zariadenie, od Duravitu. Posteľná opona, od Bath Time vo Vinçon.

BYTOVÝ PLÁN A IDEAS

- S prirodzeným alebo umelým osvetlením získate uvoľnené priestory. Ak chcete získať presné slnečné svetlo, vyberte clony obrazovky v bielej farbe. Táto látka absorbuje lúče UVA a upravuje nadmerný jas. Pri výbere žiaroviek sa rozhodnite pre modely, ktoré poskytujú priame a nepriame svetlo.

- Dbajte na to, aby na stenách neboli žiadne vizuálne otrasy; Vyberte si rovnaký odtieň farby v celom dome. A ak chcete zdôrazniť niečo konkrétne, pokračujte v rovnakej farebnej škále, ako sa to stalo tu na čelnej stene.