Popisy

Starostlivosť o primulie

Starostlivosť o primulie

Táto rastlina, ktorej je viac ako 400 druhov a mnoho odrôd, pochádza z Číny a hoci je to trvalka, naša rada je, že s ňou zaobstarávate, akoby bola jednoročná, pretože po prvom kvitnutí stráca silu a nasledujúce kvety sú viac Nízka kvalita. Na pestovanie v interiéri je najvhodnejšia opkonická primula, pretože je najodolnejšia, má zaoblené a husté listy a kvety v kytici farebných farieb.

Kedy ho kúpiť a ako si ho vybrať?
Zima je najlepšia doba roka na kúpu, aj keď do začiatku apríla nájdete krásne exempláre v plnom kvete. Pri nákupe si vždy zvoľte kompaktné rastliny, so silnými listami as niekoľkými otvorenými púčikmi. Dno nádoby musí byť dobre vyčistené a bez stopy plesní.

Aké je najlepšie miesto na umiestnenie v dome?
Ideálne miesto je veľmi svetlá a dobre vetraná miestnosť, ale bez prievanu, pretože rastlina by mohla prísť o všetky kvety. Mali by ste sa tiež uistiť, že teplota je mierna a že priamo nedáva slnečné lúče.

Dokážete to mať viac ako jeden kvet?
Áno, ak ho po odkvitnutí vezmete von. Ako sme však už uviedli, nasledujúce kvety budú slabšie a menej listnaté ako prvé.

CARE

LIGHT
Musíte byť na veľmi jasnom mieste, ktoré prijíma svetlo, bez priameho slnečného žiarenia.

DOPORUČENÁ TEPLOTA
Ideálna teplota je medzi 14 ° C a 18 ° C. Buďte opatrní pri vysokých teplotách ohrievačov, najmä na konci zimy, keď sa tvoria kokóny.

IRRIGATION
Počas jari a leta zalejeme rastlinu dvakrát alebo trikrát týždenne, pretože je dôležité udržiavať pôdu veľmi vlhkú. V zime to stačí raz. Samozrejme je veľmi dôležité, aby použitý hrniec mal dobrú drenáž, aby sa nehromadilo nadbytočné množstvo vody. Je tiež dobré umiestniť malé kamienky na zem.

HNOJIVO
Urobte to každých 15 dní špeciálnym tekutým hnojivom pre kvitnúce rastliny od jesene alebo keď púčiky pučia. S hnojivom bohatým na draslík uprednostňujete kvitnutie.

PRAKTICKÉ TIPY

1. Ak sú hladkéNajlepším spôsobom je mäkká špongia navlhčená vodou. Aby nedošlo k jeho zlomeniu, držte čepeľ nad otvorenou rukou a jemne ju špongiou odovzdajte. V špecializovaných predajniach sú výrobky na leštenie a ochranu pred prachom.

2. Ak je povrch plachty drsný alebo má "vlasy"„Fajn, najlepšie je použiť mäkkú kefku štetín a opatrne ju previesť po celej jej ploche, aby sa prach dobre odstránil a držal sa pod ním ako v predchádzajúcom prípade.

3. Ďalší jednoduchý spôsob čistenia vašich listovOkrem toho je výhodou, že rastlina je každý deň postrekovaná rozprašovačom vody, podľa možnosti dažďom. Aby ste to dosiahli, musíte dodržať minimálnu vzdialenosť hárkov približne 15 cm.

SPOLOČNÉ PROBLÉMY

Listy rastliny majú biele komáre a žlté škvrny. Ak chcete ukončiť motív, z ktorého vychádza, molica, musíte hodiť špeciálny insekticíd, ktorý nájdete v škôlkach a kvetinárstvách.

- Na stonkách a na spodnej strane listov sú oranžové hrbole. Príčinou je, že má huby nazývané hrdza. Aplikujte špecifický fungicíd.

- Listy majú hnedé bodky a niektoré malé pavučiny na spodnej strane listov. Ak k tomu dôjde, je to preto, že rastlina je ovplyvnená červeným pavúkom. Najlepší spôsob, ako to ukončiť, je posypať špecifickým akaricídom na predaj v škôlkach.

- Rastlina má hnilobu, V tomto prípade je rastlina s najväčšou pravdepodobnosťou botritída,
takže musíte liečiť špecifickým systematickým fungicídom.

- Kvetinové stonky sú krátke, K tomu dochádza, keď je zariadenie vystavené príliš nízkym teplotám. Zmeniť stránku.

Video: Starostlivosť o ŠTENIATKO (Smieť 2020).