Články

Bio dom = zdravý dom

Bio dom = zdravý dom

ZBERTE V KÚPEĽNÝCH VODNÝCH VODÁCH A ZNIŽTE S NIMI

Majte vedro po ruke a zakaždým, keď sa osprchujete, neplýtvajte vodou, ktorú ste nechali bežať, kým nevytečie horúca voda. Zhromaždite všetky tie litre, ktoré môžete použiť na zavlažovanie rastlín alebo dokonca na toaletu.

VENTILA KAŽDÝ DEN

Toto jednoduché gesto nielen zabraňuje zlým zápachom, je tiež veľmi zdravé, takže sa CO2 ne hromadí nadbytočné množstvo, ktoré pochádza z dýchania ľudí a domácich miláčikov. Otvárajte okná desať minút ráno a ďalších 10 hodín popoludní a nechajte vzácny vzduch vyfúknuť.

VYBERTE PRÍRODNÉ MATERIÁLY

Stávka na drevo

Zahŕňa prírodné materiály do čalúnenia, textilu, nábytku, podláh, stropov ..., ktoré umožňujú domu „dýchať“. A obklopte sa drevom, hľadajte teplo a krásu, a pokiaľ je to možné, certifikované s pečaťou FSC, zaručte, že bolo získané s náročnými environmentálnymi a sociálnymi kritériami a ekonomicky životaschopné.

Nechajte Slnko vstúpiť

Španielsko je krajina s mnohými dňami, v ktorých hviezdny kráľ svieti. Odhaľte záclony okien, otvorte cestu v najchladnejších mesiacoch roka a zatvorte dvere miestností; Vyhrievate dom najprirodzenejším a najrýchlejším spôsobom.