Informácie

Desať trikov na prípravu cestovín

Desať trikov na prípravu cestovín

Španielske domácnosti sú veľkými spotrebiteľmi cestovín, ktoré sú jednou zo základov stredomorskej stravy. Niektoré kľúče sú potrebné na prípravu cestoviny ako vo vašej krajine pôvodu. Značka cestovín a omáčok Barilla dobre vie, aké sú triky na prípravu autentických cestovín. Aký druh cestovín je lepšie použiť s každou omáčkou? Ako vieme, či sú cestoviny al dente? Aké množstvo vody je potrebné na dokonalé varenie? Mali by sme nechať cestoviny po varení odpočívať?

Tu nájdete všetky odpovede.

AKO SA MÁ VARIŤ?
- Vo veľkom hrnci
S vysokými hranami je to ideálna veľkosť. Riad používaný na varenie cestovín je veľmi dôležitý, aby sa cestoviny mohli voľne pohybovať a nelepiť sa.
- Varte v dostatočnom množstve vody:
Akonáhle sa voda vrie, musíme na osobu pridať 100 gramov cestovín, liter vody a lyžicu tukovej soli (7 gramov). Pri príprave cestovín nie je potrebné pridávať olej ani maslo.
- Musíme odstrániť cestoviny
počas varenia, aby sa nelepila, a pokúste sa, aby zostala al dente. Čas varenia cestovín sa zvyčajne pohybuje medzi 8 a 10 minútami, aj keď v niektorých prípadoch je to viac ako 11 minút v závislosti od rezu cestovín. Čas je tiež uvedený na obale.
- Po varení
Cestoviny nenechajte stáť ani nepridávajte studenú vodu. Jednoducho ju vypustite a uložte trochu horúcej vody, ktorú pridáte do omáčky a premiešajte.

AKO PRIPRAVIŤ?
- Omáčka by mala vždy čakať na cestoviny.
Je pripravená pred varením cestovín, aby sa pridala a pred podávaním premiešala v ohni. To bude mať chuť a príchute sa spoja.
- Nemiešajte príliš veľa prísad
pri príprave cestovín. Maximálne 5 až 8 prísad tak, aby boli príchute čisté.
- Takmer všetky omáčky sa dobre kombinujú
s akýmikoľvek cestovinami, ale existujú ideálne kombinácie. Dlhé cestoviny sa hodia veľmi dobre k omáčkam z rýb alebo jednoducho k jednoduchej paradajkovej omáčke. Krátke cestoviny sú veľmi vhodné pre prísady alebo koreniny zo zeleniny alebo mäsa. Makaróny (hladké cestoviny) sa veľmi dobre kombinujú s krémovými alebo krémovými omáčkami. Nemôžeme zabudnúť na niektoré kombinácie, ktoré nikdy nezlyhajú ako špagety s bolonskou omáčkou alebo makaróny s klasickou paradajkovou omáčkou.
-
Je veľmi dôležité, ako rezať ingrediencie: nakrájané na julienne a predĺžené na dlhé cestoviny a kocky asi 0,5 cm na krátke cestoviny.

AKO SPOTREBIŤ?
- Je lepšie nepoužiť lyžicu
jesť špagety a nie ich krájať, ale rodičia a deti môžu urobiť výnimku na uľahčenie ich konzumácie. Ideálnym spôsobom, ako ich jesť, je použiť vidličku, oddeľujúcu hromadu špagiet a zvinúť ich tak, aby sa dali ľahšie prehltnúť.
- Strúhaný syr je najlepší s niektorými druhmi omáčky,
napríklad v zeleninových alebo mäsových omáčkach.

Zdroj: Barilla Academy.