Popisy

Starostlivosť o vres

Starostlivosť o vres

Existuje viac ako 800 odrôd vresov a takmer všetky pochádzajú z Južnej Afriky, hoci je možné ich nájsť vo väčšine Európy, najmä v Írsku. Patrí do rodiny Erica a podľa svojho pôvodu a rozmanitosti sa jeho veľkosť veľmi líši. Môže to byť krík, ktorý dosahuje výšku až 20 metrov, napríklad strom Erica alebo biela erica, ktorý nájdeme na Kanárskych ostrovoch, alebo
Malá rastlina, ako je tá, ktorú zvyčajne máme doma, ktorá môže merať 30 cm. Je to vytrvalá rastlina, ale v interiéri sa s ňou zaobchádza takmer ako s jednoročnými, pretože pri zahrievaní je ťažké odolávať z jedného roka na ďalší. Aj keď je suchý, je tiež veľmi krásny a používa sa na výrobu centier. Jeho drevité stonky majú veľmi malé a tvrdé intenzívne zelené listy. Jeho kvety, rozšírené a viac-menej malé, sa zhromažďujú veľmi hojne na konci tenkých konárov a sú ružové alebo svetlo fialové, biele a v niektorých prípadoch ruže s bielymi okrajmi. Spravidla nie je ťažké ho udržiavať, ak sa vždy snažíte udržiavať vlhkosť podkladu a ak je zavlažovaný vodou, ktorá nie je tvrdá.
Kedy kvitne?
Všeobecne kvitne na konci jesene a počas zimy, ale ak ich necháme v chladných oblastiach, môže kvitnúť takmer v každom ročnom období.
Aký druh pôdy potrebujete?
Najlepšie je pôda s kyslým pH. Najvhodnejšie je to, ktoré sa skladá z blond rašeliny a piesku.
Kedy je najlepší čas na prerezanie?
Ak ju chceme udržiavať v perfektnom stave z jedného roka na druhý, ideálne je prerezať ihneď po odkvitnutí a odobrať rastlinu vonku iba od mája do septembra, nikdy to nikdy predtým.
Aký druh hrnca je najvhodnejší?
Najvhodnejšie sú plastové kvetináče, pretože si zachovávajú viac vlhkosti ako hlina alebo blato.
Aké je ideálne miesto na to, aby ste mali doma?
Najlepšie miesto bude ďaleko od vykurovania, pretože pri príliš vysokej teplote listy odpadnú a tam, kde prijíma dostatok svetla. To sa dokonca odporúča
Dajte mu dosť slnka.

Video: JAK SE STŘÍHÁ VŘES (Smieť 2020).