Komentáre

Ateliér o rozlohe 68 m² s terasou

Ateliér o rozlohe 68 m² s terasou

Závideniahodná Terasa v tvare písmena L obklopujúca tento obytný dom v Madride, o výmere 68 m2, presne to, čo hľadal jej majiteľ, mladá žena, ktorá sa chcela osamostatniť. Budova bola novo postavená Okná, ktoré zaplavili interiér prirodzeným svetlom a mali moderné usporiadanie.

Od vchodu máte prístup, vľavo, do kuchyne - ktorá má druhé dvere do chodby - a pred ňou do jedálne. Odtiaľ idete do chodby, ktorá vedie do kuchyne, pracovne, dvoch kúpeľní a hlavnej spálne. V tomto presne majiteľ naplánoval malú zmenu tak, aby dom odrážal jej sen: mať a šatňa, Za týmto účelom sa vzdal časti priestoru, ktorý osamostatnenie pomocou vstavaných posuvných dverí, aby nedošlo k strate úložnej kapacity.

Majiteľ tiež nahradil pozemok masívne drevo Merbau, odroda odolná voči kariére jeho spolubývajúceho - hravého psa - ktorého intenzívna činnosť je príčinou toho, že v celom dome nie je jediný koberec. Ostatné aspekty výzdoby podkrovia tiež odrážajú životný štýl a vkus majiteľa. Biela farba stien pôsobí ako vodivá niť na stenách aj na nábytku. Jedinou výnimkou je v spálni, v ktorej stena, na ktorej leží posteľ, bola potiahnutá čokoládovým tónom, čo dodáva teplo okolitému prostrediu. Biela farba sa nachádza aj v nábytku. Sú to kúsky výrazného súčasného štýlu, niektoré z nich znovu vydávajú klasiku dizajnu - lehátka sú slávny model LC3, ktorý vytvoril Le Corbusier- ktoré existujú v atraktívnom kontraste s nábytkom zdedeným majiteľom.

Reklama - čítajte nižšie Obývacia izba a jedáleň zdieľajú rovnaký priestor.

Materiály použité v oboch oblastiach - biela koža a oceľ - a súčasný štýl nábytku uľahčili integráciu týchto dvoch prostredí. Pohovka od Viccarbe. Kreslá od spoločnosti BD sú reedukciou klasického dizajnu súčasného dizajnu, modelu LC3, od Le Corbusiera. Mesa od Gunni. Plátna, Guillermo Summers.

Jeden z hlavných kúziel domu

Je to veľká terasa v tvare L, ktorá hraničí s podlahou a je prístupná posuvnými dverami. Vonkajší nábytok je od Oscar Tusquets.

Obývacia izba má ďalší prístup na terasu,

Poskytuje dôležitý vstup prirodzeného svetla. Televízor bol položený na kus nábytku vyrobený z bieleho lakovaného Ikea v súlade so sedadlami.

Exteriér a interiér sa zlúčia

cez sklenené dvere, ktoré nahrádzajú jednu zo stien obývacej izby. Vankúše a prikrývky od firmy Kifil. Tolomeo stojací lampa, od Artemide. Candelabro, od spoločnosti La Oca. Stoličky a jedálenský stôl sú rodinného dedičstva.

Kuchynská podlaha tvaru L

Umožnil usporiadať dve oblasti podľa účelnosti: jednu pre raňajky a skladovacie bary a druhú pre prácu. Obidve boli zjednotené nábytkom, bielym umakartom a doskou Silestone.

Na jednej z kuchynských stien bol vyrobený raňajkový bar.

V tejto oblasti sa skombinoval nábytok s dvoma rôznymi povrchovými úpravami a pozadiami: sivé, hlboké, kožené stĺpy a mochety; bieli boli vybraní s menším zázemím, aby nebránili použitiu tyčinky. Nábytok, Donna. Stoličky od La Oca.

Pracovná zóna

Kuchyňa bola usporiadaná na dvoch paralelných frontoch. V jednej z nich boli doska a pece umiestnené v stĺpci; vpredu je umývadlo.

V spálni

Stena, na ktorej leží posteľ, bola natretá čokoládou, tón, ktorý dáva pocit hĺbky a obklopuje atmosféru v teplej atmosfére. Namiesto čela postele boli na stenu v súlade s nočnými stolmi od La Ocy umiestnené dva zvisle zarámované biele rámčeky. Fotografie, vankúše a prikrývky na posteľ, autor: Kifil.

Časť priestoru spálne

To bolo zvyknuté robiť šatňu, ktorá sa stala nezávislou s posuvnými dverami tak, že plachta nezaberala miesto.

V kúpeľni

Bola zdobená bielou farbou s detailmi vybranými v čiernej farbe, ktoré priťahujú pozornosť a zabezpečujú, aby sa prostredie nezdalo byť ploché. Obaly a sanitárne výrobky, od Discesur. Vinçon auto. Taps, autor: Hansgrohe.

PLÁN DOMOV