Popisy

Sardinky, čistá chuť

Sardinky, čistá chuť

Foto: Plató

Milovník morskej zeleniny, ovocných sadov, pobrežných bylín, koreňov, listov a všetkého, čo príroda ponúka “: takto sa šéfkuchár Sergio Bastard definuje vo svojom profile Twitter. Tento kuchár, jeden z najviac sľubné v krajine, ponúka v ponuke kantabrijskej reštaurácie La Casona del Judío jedlo tak nápadné a vynikajúce, ako údená sardinka podávaná v čajovej kanvici s koncentrovanou šťavou z Pedro Ximénez. v kuchyni Berte na vedomie:

V nákupe. Rovnako ako vo zvyšku rýb si musíte vybrať veľmi čerstvé exempláre, ktoré majú jasné oči, žiabre bez krvi a pevné a tvrdé telo na dotyk.
Prípravok Na očistenie sardinek najskôr zložia hlavu a potom prstom pritiahnu telo, aby ich otvorili a boli schopní ich vypitvať. Potom prechádzajú studenou vodou, takže sú veľmi čisté. Ak musíte vyčistiť veľkú dutinu, mali by ste ju po vyčistení nechať v studenej vode (aj s ľadom).

Konzervácia. V chladničke si môžete udržať až 3 dni v perfektnom stave, pokiaľ sú čisté a bez vnútorností. Môžu byť zmrazené (samozrejme, čisté), ale musíte vedieť, že textúra po rozmrazení nebude rovnaká, ako keď sú čerstvé sardinky. Xoubas, parrochas ... Hovorí sa im tak na severe (v Galícii, xoubas; v Kantábrii a Astúrii, parrochách a v Baskicku, parrotxách), keď sú to malé sardinky malej veľkosti, ale sú to rovnaké ryby.

Súvisiaci obsah Chutné pokrmy s modrou rybou

Techniky varenia. Najčastejšie používanou technikou varenia sardinek je grilovanie, najmä v Galícii a na juhu (známe espetos). Aj keď to nie je veľmi bežné v prípade sardiniek, je potrebné vedieť, že vynikajúce marinády zostávajú. Môžu sa tiež pripraviť v panvici a soľi (v tomto prípade musíte kontrolovať čas tak, aby sardinky neboli suché).