Články

Pikantná zelenina: paprika, chilli papričky, chilli papričky ...

Pikantná zelenina: paprika, chilli papričky, chilli papričky ...

Luis Alvarez

Niektorí ich milujú a iní sa ich boja: sú to feferónky a chilli papričky. Jorge Juan Miñarro zo 100% Mexika nám hovorí o tom, ako sú čoraz módnejšie vďaka svojim výživovým vlastnostiam (obsahujú vitamíny A, C, E a skupina B a minerály: draslík a železo). Taktiež nám dáva trik na zmiernenie svrbenia (berte cukor alebo chlieb s maslom alebo majonézou) a pomáha nám lepšie spoznať každú odrodu. Berte na vedomie

Piri Piri. Pochádza z Ugandy a je chile, Veľmi pikantná chuť, bežne používaná v africkej kuchyni. Vďaka tomu je pripravená omáčka z piri piri, ideálna pre mäso a ryby.

Prik Kee Noo Suan. Pôvodná z Thajska je malá a najhorúcejšia v paprike rodiny Prik Kee Noo. Používa sa v klasických receptoch na ryby a morské plody.

Jalapeno. Jedna z najviac konzumovaných korenených odrôd v Mexiku. Používa sa pred a po dozrievaní a dôležitá časť je venovaná sušeniu (suchá chilli chipotle je známa). Tieto čili sú celé, v prášku, v marináde, v omáčke ... V kuchyni veľmi dobre jedia mäso, hydina a paradajkové omáčky.

Piquillo. Jeho pôvodná chuť je mierne korenistá. Môžu sa konzumovať ochutené cesnakom, plnené (mäsom alebo rybami), ako ozdoba ...

Pórové papriky. Tieto malé zelené papriky z Galície (viete, niektoré nakrájame a niektoré nie) sú perfektné na vyprážanie.

Nora. Tento druh papriky sušenej na slnku sa v oblasti Levante často konzumuje. Sotva uhryzne, ale prináša nezameniteľnú chuť do rybích guličiek, ryže, omáčok ...

Paprika chilli Rioja. Nazývajú sa tiež radosti z Riojanu a sú to rôzne veľmi pálivé korenie. Vyberajú sa z obloha (pražené a korenené), v zeleninovom guláši ... a tiež sa používajú na výrobu omáčok.

Bhut Jolokia. Indického pôvodu je Guinnessovou knihou uznaná ako najhorúcejšie čili na svete. Používa sa na výrobu omáčok.

Poblano Chile Pochádza z Mexika a príliš sa nehryzie. Vďaka svojej veľkosti je ideálny na plnenie: je hlavnou prísadou chiles en nogada (plnená orechovou omáčkou).

Chren. Je to rastlina rovnakej rodiny ako horčica a wasabi. Na konzumáciu je koreň olúpaný, rozdrvený a zmiešaný so soľou alebo octom, aby sa pripravila pasta, ktorou sa ochutia jedlá. Niekedy je tiež sušený a zmiešaný so zeleným farbivom ako náhrada za wasabi.

Čerstvé reďkovky Mali by sa konzumovať ihneď po nastrúhaní (ak nie je horké) a môžu sa konzervovať ako orech v octe a soli. Jeho použitie v kuchyni je podobné ako pri horčici: sprevádzať klobásy, bravčové a hovädzie mäso ... Omáčky si môžete pripraviť aj s majonézou alebo medom.

Súvisiaci obsah Spáliť tuk, jesť! 7 zaujímavostí o avokáde Veganská čokoládová smotana (bez múky)