Popisy

Shell morské plody

Shell morské plody

Pablo Sarabia

Tenké mušle. Aj keď by sa mali konzumovať čerstvo zakúpené, môžu sa skladovať v chladničke pár dní zabalené vo vlhkej handričke. Vynikajúce surové morské plody, s fazuľami, so zemiakmi a ryžou.

Urchin. Morské plody s intenzívnou chuťou a jemnou textúrou. Na ich vyčistenie sa odoberú látkou, položia sa na chrbát, nožnicami sa odreže centrálna oblasť a začnú sa vyprázdňovať (pomocou šťavy, ktorú môžete pripraviť na vývar), extrahujú sa oranžové žĺtky (koraly) a vrátia sa späť zvyšok. Môžu sa jesť uvarené, gratinované, v koláči ... (Tortilly so dusenými ježkami).

Srdcovky. Sú veľmi chutné a vyznačujú sa intenzívnou chuťou mora. Zvyčajne sú dusené a podávané s trochou citróna alebo bieleho vína. Sú vynikajúce v empanade, dusené zemiakmi alebo hráškom.

Navajas. Hladké a jemné mäso môže byť z holiaceho strojčeka čerstvé, dobre zabalené vo fólii na varenie. Najlepší spôsob, ako ich ochutnať, je grilovaný alebo dusený cesnakom.

Břeženky. Tieto morské slimáky sa zvyčajne konzumujú uvarené (5 - 10 minút vo vriacej vode so soľou; v tej istej vode sa môžu zohriať). Môžu sa obliecť chilli papričkou a najlepší spôsob, ako ich extrahovať, je špendlík.

Ostras. Ak ich chcete otvoriť, musíte ich držať v ruke handrou, položiť špičku noža na najužšiu stranu, lokalizovať sval, jemne ho orezať a nôž zasunúť pod telo ustrice, pričom dávajte pozor, aby ste ju neodlúpali. perla Najlepší spôsob, ako ich zjesť, je ich otvoriť a piť ich vodou. Môžete pridať citrón, albariño alebo vodku. (Oyster cream; Parmesan gratinované ustrice; studená ustrica)

info, Mäkkýše by mali byť ponechané v studenej vode so soľou najmenej 1 hodinu, aby uvoľnili piesok, ktorý môžu mať.

Coquinas. S jemnou chuťou a malými rozmermi sú kokiny veľmi bohaté na dusené cesnakom a petržlenovou vňaťou.

Mejillones. Populárne a veľmi univerzálne v kuchyni, aby ich dobre chutili, musia byť veľmi čisté. Môžu sa variť s cestovinami, dusené, plnené, vo vinaigrette, v omáčke z morských plodov, pikantné ...

Lastúry. S pevnou textúrou a jemnou chuťou sú lastúry vynikajúce na grile, v cebiche, carpaccio ... aj keď sa dajú gratinovať, variť s ryžou ... S ich koralom si môžete pripraviť bohatú vinaigrette.

Pozri tiež: Mušle nad mrkvovým krémom Mušle plnené pórom a mrkvou