Články

Svetlá a prirodzená podlaha

Svetlá a prirodzená podlaha

Dokonalá synchronizácia, ktorú si majiteľ letného domu udržiaval s architektmi Jaume Alomar a Xavier Suárez z ateliéru LF91 Project Manager, v správny čas na výber materiálov, povrchových úprav, distribúcií atď., Je vnímaný v konečnom výsledku. Zodpovedali za formovanie dizajnu interiéru pomocou rafinovaných a eklektických ťahov štetcom. Majiteľ objavil Mallorku počas regaty a jej rozdrvenie bolo také, že sa rozhodol urobiť útočisko, aby utiekol a vychutnal si svetlo a šarm ostrova.

S týmto maximom sú všetky miestnosti otvorené zvislými oknami von. Aby sa dosiahla všetka možná svietivosť, použila sa biela farba - ktorá zjednocuje prostredie - kombinovaná s farebnou paletou neutrálnych a drevitých, ktorá sa vyznačuje odtieňom podlahy a vonkajšou tesárskou výrobou. Denná časť bola usporiadaná do jedného priestoru, ktorý má výnimočnú výšku stropu a má spoločnú obývaciu izbu, jedáleň a kuchyňu.

Rovnaký svieži štýl ako zvyšok domu bol ponechaný v spálni. Aj tu sme sa rozhodli pre prevahu dreva v rôznych odtieňoch, ktoré zapadajú do súboru, v ktorom je hlavnou postavou teplo. Zdôrazňuje pôvodnú štruktúru, ktorá dotvára dekoráciu funkčným cieľom: vyriešiť organizáciu oblečenia ako otvorenej šatne a vytvoriť súkromný priestor na čítanie a odpočinok v podkroví prístupnom schodiskom. Všetko v minimálnom priestore.

Kúpeľňa prelomí tento trend mäkký a rozhodnite sa pre veľmi aktuálny kontrast: sklo a drevo na bridlicovom sivom podklade. Je to práve intenzita náteru vybraná pre podlahu, ktorá siaha až do polovice výšky steny, ktorá zvýrazňuje bielu čiaru toaliet. Vynikajúca jednoduchosť kúskov, ktoré sa vybrali na ozdobenie každého z rohov tohto stredomorského útočiska, tvorí dokonalú súpravu.

Reklama - Čítajte nižšie Salón s charakterom

Tento kúsok bol navrhnutý tak, aby zdobil kúsky a pre svoju dispozíciu bol navrhnutý tak, aby sa vďaka rozmiestneniu obrátených sedadiel potešilo dobrému čítaniu, okamihu rozjímania alebo rozhovoru iba v spoločnosti. Typ koberca zlátanina a zamestnanci kádru vylúčia prevládajúcu neutralitu. Carpet, Francisco Cumellas. Príručné stolíky od firmy Vitra. Biela stolná lampa z Ikea.

Hala navrhnutá tak, aby vyzerala

Tento apartmán s vynikajúcou polohou vedľa promenády Palma de Mallorca a vedľa katedrály má kúzlo životného prostredia prostredníctvom zvislých okien, charakteristických znakov stavby. Pohovka a kreslo, Vitra. Vankúše: číra ružová a béžová, od Filocolore; Vodná zelená a potlačená, na predaj v Lu Ink. Deky: na kreslo, na Avenida3 a na pohovke, na predaj v Materia.

Pripojenie do jedálne

Materiály a odtiene, ktoré zdobia steny a podlahu, sa spájajú s nábytkom v rovnakej línii. Nič sa nezráža a každý kus sa zmestí. Vizuálna kontinuita medzi obývacou izbou a jedálňou je väčšia vďaka rovnováhe dosiahnutej pri výbere povrchových úprav. Jedálenský stôl a stoličky od Vinçon. Jednotlivci z kmeňa Filocolore. Dubové drevené parkety Bernstein 3D, od Unike, inštalované spoločnosťami Interiors a Fusta.

Prostredia, ktoré nasledujú za sebou

Varná doska bola navrhnutá ako obojstranná s úložným nábytkom smerom do jedálne ako príborník. Svetlo biela sklenená guľa visí zo stropu na stole a uprednostňuje čistotu súpravy s jej minimálnou líniou. Stropná lampa, autor: Arkitektura. Na stole: pravouhlý jednotlivec, z hmoty.

Predný sklad

Vďaka montáži do zavesenia na stene a otvorenému priestoru v strede nesedí predná časť modulárneho skladu. Týmto sa dokončí distribúcia kuchyne v drevenom prevedení, ktoré je v kontraste s bielou pracovnou plochou. Zahŕňa niektoré spotrebiče, uzavreté moduly ako špajzu, zásuvky a zásuvky.

Na stole

Nakladaný drevený podnos, od Avenida3.

Dizajnová kuchyňa

Materiály v tomto prostredí boli obzvlášť opatrné, aby sa integrovali so zvyškom jedálne a častí obývacej izby. V nábytku bol zvolený matný lak. Priesvitné sklenené dosky pokrývajú prednú časť umývadla. Chrómové nástenné kohútiky zvyšujú celú úroveň. Kuchyňa Bulthaup, závesná kapota a faucet, na predaj v Bulthaup Nicolau. Appliances, autor: Miele.

Rozloženie kuchyne

Kuchyňa je koncipovaná ako integrovaný priestor v každodennom živote. Aj keď funkčnosť prevláda, dizajn je v tomto priestore prítomný v každom prvku projektu. Jeho vlastnosti: dve paralelné pracovné čelá s jediným lineárnym vysoko horizontálnym nábytkom, všetko v bielej a oceľovej rukoväti.

Spálňa v harmónii

V spálni, kde je hlavným hrdinom drevo, sa nič nestratí. Rovnako ako vo zvyšku domu sa okná stávajú dekoratívnym referenčným prvkom. Absencia závesov podporuje tento efekt. Drevené žalúzie znižujú hladinu svetla, iba ak je to potrebné. Medzitým sa kúpa v každom rohu. Projektový manažér LF91 navrhol štruktúru postelí, čela postele a nočných stolíkov. White Duvet Cover, od El Corte Inglés. Vankúše od spoločnosti Filocolore. Deka, z hmoty.

Osobná oblasť

Výška stropu sa používa v hlavnej spálni s multifunkčným riešením: v podkroví sa získal súkromný priestor na čítanie a odpočinok av dolnej časti je usporiadaná otvorená šatňa. Podkrovie, komora a schodisko sú navrhnuté projektovým manažérom LF91.

Mix materiálov v kúpeľni

Sada sklenených panelov v priehľadnej a priesvitnej povrchovej úprave dverí a sprchovej zásteny vytvára úspešný optický efekt a odľahčuje povrchovú úpravu podlahy, ktorá je pokrytá bridlicovou šedou. Umývadlo a wc, od firmy Duravit.

Plán a distribúcia domu

Kľúče k reforme:

- výnimočná výška stropu, vo vzdialenosti 3,25 m od zeme poskytuje šírku a umožňuje získať skladovacie priestory alebo byť s veľmi osobnými konštruktívnymi riešeniami.

- Okná sú nakreslené na stenách vo zvislom usporiadaní a získavajú prítomnosť vďaka drevovodíku Iroco.