Články

Starostlivosť o sedmokrásky

Starostlivosť o sedmokrásky

Nikto by to nepovedal Leucanthemum vulgarealebo Chysanthemum Leucanthenum Je to latinský názov kvetu, ktorý je tak populárny ako jednoduchý sedmokráska. Aj keď treba povedať, že nemožno hovoriť o jedinom druhu, pretože existuje veľké množstvo odrôd rôznych veľkostí, druhov kvetov a širokého spektra farieb, hoci najbežnejšia je biela. Sedmokrásky sa nachádzajú prakticky po celom svete, takže je ťažké presne povedať ich pôvod. Najbežnejšou v Španielsku je odroda Chysanthemum frutescens, ktorá pochádza z Kanárskych ostrovov a má kvety s priemerom 3 až 5 cm. Vo všetkých prípadoch ide o kríky a dreviny, ktoré môžu v závislosti od odrody dosiahnuť rôzne výšky a môžu mať viac či menej veľké kvety. Je to veľmi okrasná rastlina, ktorá ju ako rezanú kvetinu tiež môžeme udržať dosť dlho.
Čo robiť, aby rastlina dala viac kvetov?
Kvitnúce obdobie je od jari do jesene a kvitnú viac, ak odstránite kvety, len čo začnú vädnúť a prerezávať na jar. Okrem získavania väčšieho množstva kvetov bude rastlina rásť.
Čo je potrebné zvážiť pri kúpe rastliny sedmokrásky?
Veľmi dôležité je skontrolovať, či listy stoniek sú veľmi zelené a pevné a či nie sú poškodené alebo žlté (príznak možných škodcov). Je tiež dôležité, aby ste otvorili veľa pukov a kvetov, pretože sú časy, že ak sú veľmi uzavreté, pri vnútornej suchosti sa neotvárajú.
Môže sa sedmokráska, ktorá bola zakúpená v interiéri, vysádzať vonku?
Sedmokráska je rastlina vnútorná aj vonkajšia, takže nie je problém ju presadiť na záhradný sadič alebo záhradu. Musíte mať na pamäti, že ju musíte vysadiť dostatočne hlboko, nechať medzi rastlinami najmenej 20 cm a skontrolovať, či existuje dobrý odvodnenie.
Pokazí rastlina, ak sú kvety rezané do stredu?
Rastlina sa kazí, ale ak budete rezať veľa kvetov, môže byť škaredá, pretože bude trochu hustá. Každopádne môžete krásne centrá vyrobiť priamo pomocou hrnca.

POŽIADAVKY NA BRANCHES CUT FLOWERS LAST LONGER

Táto kvetina vydrží veľmi dobre najmenej desať dní vo váze, ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých tipov:
, Vystrihnite stonku diagonálne a odtrhnite všetky zelené listy, ktoré sa ponoria do vody.
, Ak si ich obliecť zo zelenej peny na predaj v záhradníctve a vo vnútri plastu je veľmi vlhký, vydrží vám dlho a navyše môžete lepšie ovládať tvar, ktorý chcete dať svojmu centru.
, Nedávajte centrum na mieste, kde slnko zapadá priamo, pretože by listy a kvety horeli.

TECHNICKÝ LIST:

light: Ideálne miesto pre rastlinu je na úplnom slnku, aj keď bude tiež dokonale rásť v polotieni.
teplota: Najlepšia teplota pre dobrý vývoj je medzi 15 ° C a 25 ° C, aj keď sa dobre prispôsobuje chladu a teplu, dokonca aj mrazu.
zavlažovania: Musí sa to robiť pravidelne v lete každé 2 alebo 3 dni a v zime každých 15 dní, aby nedošlo k zamoknutiu.
hnojivo: Ak chcete dosiahnuť dobré kvitnutie s intenzívnejšími farbami a dobrým rastom, hnojte ho počas celého kvitnutia špecifickým vyváženým hnojivom.
Rada: Ak vidíte, že stonky veľa rastú a pri váhe nie sú držané rovno, zahrabte tyč vedľa stonky a pripevnite ju jemnou šnúrou alebo drôtom, takže narastie rovno.

NAJČASTEJŠIE PROBLÉMY:

Je to veľmi odolný druh kvetov, takže je ťažké utrpieť akýkoľvek mor. Je citlivejšia na vošky, ale na vyriešenie problému stačí použiť špecifický insekticíd v kvetinárstve a škôlke. Ak je vonku, môžu ho napadnúť slimáky.
, Listy sú uschnuté, Je to kvôli nedostatku vody. Voda hojne, ale bez zaplavenia miesta, kde sa hrniec nachádza.
, Kvety vydržia veľmi málo, Zvyčajne sa to stáva, keď je príliš horúca, preto premiestnite závod na menej slnečné alebo chladnejšie miesto.
, Púčiky sa neotvárajú, Problém je zvyčajne v tom, že mu chýba prirodzené svetlo alebo že keď boli rastliny kúpené, púčiky boli príliš zelené a nemali dostatok živín na úplné otvorenie.