Popisy

Struková zelenina

Struková zelenina

Zelenina v strukoch poskytuje veľa vitamínov, minerálov a vlákniny. Jeho vysoké percento vody z nich robí ideálne jedlo na čistenie stravy. Táto zelenina sa nemôže jesť surová kvôli mierne toxickému akčnému proteínu, ale keďže je veľmi citlivá na teplo, stačí pár minút varenia, aby zmizol ich účinok. Ak sa chcete dozvedieť viac o niektorých najviac konzumovaných odrodách, porozprávame sa s Felipe Hinojosom, majiteľom obchodov La Repera, a dáme vám nejaké stopy:

Ploché zelené fazule, Zdravé a veľmi univerzálne sú to najviac konzumované fazule. Pri kúpe musíte hľadať pevný vzhľad, jednotnú farbu, bez škvŕn a hladkú a nezostrihanú pokožku. Uchovávajú sa 5 až 10 dní v menej chladnej časti chladničky. Pri varení je lepšie na konci varenia pridať soľ, aby nestvrdla. Môžu sa pripraviť niekoľkými spôsobmi, sú však vynikajúco varené a sprevádzané sázeným vajcom.

Zelené fazule Malaga, Sú veľmi jemné a chutné. Najlepšie a najčerstvejšie sú tie najmenšie. Tipy jednoducho odstráňte, pretože zvyčajne nemajú vlákna. Výborne dusená a v teplom šaláte.

Keňa Haricot, Sú to fazuľa so zaobleným a úzkym plášťom. Chuť je jemná a vynikajúca a jej textúra je veľmi jemná, takže sú ideálne pre deti. Sú veľmi chutné dusené, s paradajkami a sušeným ovocím vinaigrette.

Fazuľa. Musíte si ich vybrať s pevným, pevným a úzkym plášťom a nie veľmi výraznými zrnkami. Pred konzumáciou je lepšie si ich nechať vo vreckách. Sú chutné mierne uvarené a ochutené lístkami mäty. Jeho veľmi jemné struky sa dajú pripraviť dusené alebo uvarené.

Hrášok. Struky by mali byť zelené, hladké a svetlé a stredne veľké zrná. V čase použitia musia byť vylúpané a nesmú byť dlho varené. Dobre sa kombinujú s inou zeleninou, mäsom, rybami ... a spolu s nimi môžete pripraviť bohatú paštétu. Ideálne so šunkou.

Mangetout. Nazýva sa tiež bisaltos. Veľmi jemná a mierne sladká chuť. Jedia celé a musíte ich krátko uvariť. Perfektné pre wok s inou zeleninou a teľacím mäsom v prúžkoch. Ak chcete zmraziť túto zeleninu, uvarte ju niekoľko minút vo veľmi malom množstve vody, nechajte ju vychladnúť a vysušiť.