Popisy

8 spôsobov, ako udržať svojho domáceho maznáčika mimo záhrady

8 spôsobov, ako udržať svojho domáceho maznáčika mimo záhrady

Len málo vecí je pre záhradníka frustrujúcejších ako chôdza po ulici a zistenie, že zviera škublo jednu alebo niekoľko kvetov. Na druhú stranu, bolesť viny by bola neznesiteľná, ak by váš milovaný pes ochorel po nevinnom požití, napríklad narcisu alebo nejakom type hnojiva (dokonca aj prírodné hnojivá, ako je kakaový mulč, ktorý vonia ako čokoláda ľudia a psi môžu v prípade požitia týmito domácimi zvieratami spôsobiť zvracanie, záchvaty a chvenie) Ak sa im chcete vyhnúť, vezmite na vedomie týchto 8 tipov, aby vaša záhrada bola chránená pred domácimi miláčikmi:

1. Pripojte kvetinové záhony
Jednoduchý, bezpečný a lacný spôsob, ako udržať svojho domáceho maznáčika mimo kvetov.

2. Vytvorte pre svojho domáceho maznáčika ihrisko
Vďaka plytkej krabici plnej piesku získate perfektné pieskovisko, aby váš pes mohol kopať na tomto mieste namiesto na akomkoľvek mieste v záhrade.

3. Opatrne vyberte hnojivo
Hnoj, morské riasy a kompost sú bezpečné hnojivá, ak máte domáce zvieratá. Ak si vyberiete inú možnosť, nezabudnite pred nákupom akéhokoľvek iného hnojiva vykonať výskumnú prácu.

4. Študujte, čo by ste nemali pestovať
Ak vo svojej záhrade používate hnojivá, uistite sa, že sú pre vášho psa bezpečné. Pred výsadbou si tiež preštudujte, ktoré druhy môžu byť pre vášho domáceho maznáčika škodlivé. Napríklad ľalie, narcisy, tulipány, amaryllis, oleandre sú pre tieto zvieratá toxické.

5. Postavte stánok
Je to vynikajúce riešenie, ako udržať svojho miláčika v chlade v lete a mimo dosahu akéhokoľvek materiálu alebo rastlín na vašej záhrade.

6. Pozor na materiály záhradného nábytku
Okrem svojho úspešného dizajnu je nábytok z dreva, kože a prútia bezpečný aj pre vašich domácich miláčikov.viac>

7. Dajte si pozor na krmítka pre vtákyHoci sú vtáky milé zvieratá, niektoré z nich môžu produkovať výkaly, ktoré obsahujú veľa baktérií.

8. Pripravte cesty
Môžete naučiť svojho miláčika chodiť po chodníku. Bude to viac odporúčané pre vaše nohy a ... pre vaše kvety!