Popisy

5 trikov, aby mikrovlnná rúra vydržala dlhšie

5 trikov, aby mikrovlnná rúra vydržala dlhšie

iStock / Nahý kráľ

1. Dajte to na správne miesto

Podľa stránky OnsiteGo.com je to kľúč na zabezpečenie dlhšej životnosti vašej mikrovlnnej rúry. Riaďte sa pokynmi, ktoré ukazujú, ako ďaleko by mala byť umiestnená mikrovlnná rúra, berúc do úvahy vetracie mriežky spotrebiča. Podľa OnsiteGo.com by ste mali spravidla držať všetky strany asi 7 cm od steny.

2. Pravidelne ho čistite

Toto je jeden z najjednoduchších spôsobov predĺženia životnosti mikrovlnnej rúry. Po použití ho odpojte zo siete a nechajte ho úplne vychladnúť. Potom vnútro očistite navlhčenou textíliou. Raz za týždeň vložte do misky lyžičku octu a jednu alebo dve minúty ju zohrejte v mikrovlnnej rúre. Po vypnutí rúry vyberte gramofón a umyte ho rovnakým spôsobom ako pri akomkoľvek riade. Vnútro čistite aj navlhčenou tkaninou.

3. Vždy používajte správne nádoby

To zvyčajne zahŕňa sklenené a keramické misky bezpečné pre mikrovlnné žiarenie a plastové nádoby špeciálne označené ako bezpečné pre mikrovlnné žiarenie. Zabráňte riadu s drevenými držadlami alebo inými pomôckami s kovovým povrchom alebo farbou. A pamätajte, nikdy nepoužívajte fóliu!

4. Dajte pozor na dvere

Jemne otvárajte a zatvárajte. Zakázanie dvierok rúry môže podľa spoločnosti Repairclinic.com spôsobiť spálenú poistku, pretože väčšina rúr má až tri spínače, ktoré sa musia zatvoriť v určitom poradí. Toto je zaručené iba vtedy, keď sa dvere hladko zatvárajú.

5. Používajte vopred naprogramované časy varenia

Boli navrhnuté tak, aby boli energeticky efektívne a poskytovali najlepšie výsledky pri varení. Použitie vopred naprogramovaných časov môže zabrániť nadmernému vareniu alebo spáleniu jedla alebo striekaniu, čo môže rúru dlhodobo poškodiť.